KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Divoká karta odhalena

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Divoká karta odhalena
26.04.2018
 

Na dnešní tiskové konferenci byla odhalena divoká karta pro pražský závod Speedway Grand Prix.

 
Vzhledem ke skvělému umístění - třetímu místu - v loňském pražském ročníku, připadla divoká karta popáté v řadě Václavu Milíkovi. Václav se tak stal rekordmanem v počtu divokých karet v České republice, dosud nikdo z českých jezdců tolik šancí nedostal. Rozhodnutí bylo podpořeno jak loňským úspěchem, tak i dalšími zdary, které dosahuje v ostatních závodech, například v Speedway Euro Championship, kde se stal třetím nejlepším jezdcem Evropy.  Podaří se Václavovi loňský výkon zopakovat? To se dozvíme už 26. května 2018 na pražské Markétě.
 
Václav Milík bude startovat s číslem šestnáct. Prvním náhradníkem bude Josef Franc, který si tento post vyjel vítězstvím v prvním závodě sezóny Prague Open, bude mít na vestě číslo sedmnáct. Druhým náhradníkem je Eduard Krčmář s číslem osmnáct.
 
Pražští organizátoři plánují větší program pro diváky, bližší informace budou sděleny na příští tiskové konferenci, kdy už budou známy detaily. Před stadiónem budou zřejmě umístěny stánky s občerstvením, zahraje kapela a plánuje se i zábava pro děti. Diváci nebudou ani letos ochuzeni o autogramiádu, které by se měl zúčastnit i Václav Milík.
 
Vstupenky si můžete zajistit v síti Ticketportal a na stadionu Markéta (např. při závodě MČR jednotlivců dne 1. května 2018). Již je vyprodáno minimálně 70 procent kapacity stadionu a vstupenky mizí velkou rychlostí, tak neváhejte.
 
První závod Speedway Grand Prix začíná dne 12. května 2018 ve Warszawě. Slovenského jezdce Martina Vaculíka vyřadilo z prvních závodů zranění, které si vyžaduje dlouhodobější léčení a tak tohoto sympaťáka bohužel neuvidíme ani v Praze. Na jeho místo nastoupí první náhradník, jímž je Niels-Kristian Iversen.