vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

O víkendu se jede SGP ČR 2021

Tisková zpráva Auto klubu Markéta při PSK Olymp Praha, foto: Jan Kobzáň
O víkendu se jede SGP ČR 2021
14.07.2021
 

Klid před bouří končí. V Praze se rozjede nelítostný boj o body do Grand Prix.


Je to tady. Klid před bouří ustává. Až do pokročilého léta vyčkávala letos plochodrážní esa, než pro ně začne to hlavní. Grand Prix startuje 16. a 17. července v Praze na Markétě. Česká metropole je pořadatelem závodu nepřetržitě ve všech ročnících GP od roku 1997. Je to unikát, který nemá ve světě ploché dráhy obdoby.

Hned dva večery s elektrizující atmosférou a tisícovkami fanoušků v hledišti tak otevřou sezonu, v níž se hvězdy znovu utkají o titul mistra světa. Obhajuje ho Polák Bartosz Zmarzlik. Právě jeho oslnivý tvrdý manévr byl doslova hitem posledního víkendu před startem GP. S Maciejem Janowským, který v Polsku báječně rozjel sezonu, byl při té příležitosti v poněkud konfliktní situaci. Možná právě to je velkým příslibem pro nadcházející nelítostné bitvy o body v prestižním seriálu. Do bojů se chystají i další plochodrážní esa.

Třaskavá předzvěst Grand Prix Šampion zářil, naštvaný soupeř utekl ze stupňů Bartosz Zmarzlik zažil vydařenou generálku na pražský start Grand Prix. Dočkal se vytouženého domácího titulu, o který se v Polsku bojovalo během extraligové přestávky.

Ač je už dvojnásobným světovým šampionem, na polské scéně na prvenství musel čekat do víkendu, kdy ovládl tvrdý závod v Leszně, který byl tou nejlepší pozvánkou na bitvy v Grand Prix.

S Maciejem Janowským, dalším esem ze světového seriálu, Zmarzlik svedl velký boj. Už v základní části to mezi nimi jiskřilo. Ve finále to byl ovšem už úplně jiný level. Po startu se po souboji právě s Janowským ocitl Zmarzlik na posledním místě, ale vzápětí ještě v prvním kole mu vše neméně tvrdým manévrem vrátil a rázem se vyhoupl na první místo, které udržel až do cíle.

„Strašně moc jsem myslel na tenhle titul. Je super, že se mi ho povedlo získat,“ rozplýval se po boji, který ještě dlouho vyvolával emoce v myslích jednotlivých aktérů.

Naštvaný Janowski dokonce opustil stupně hned po hymně, proti všem zvyklostem se odmítl účastnit tradičního aktu se šampaňským. Zatímco bublinkami zmáchaný Zmarzlik si ťukal lahví s třetím Januszem Kolodziejem, Janowski demonstrativně odešel.

Na dráze se ale vše před tím obešlo bez pádu, rozhodčí neviděl problém. Zmarzlik má titul. Na třaskavé pokračování souboje nejen těchto dvou se můžeme těšit v Praze.
 

Video

Final IMP Leszno (highlights) 11.07.2021
finálová jízda v čase cca. 58:00