vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. listopadu do 5. prosince 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pozvánka SGP v Gorzowě

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Pozvánka SGP v Gorzowě
24.08.2017
 

V sobotu dne 26. srpna 2018 se na stadionu v polském Gorzowě utkají ti nejlepší světoví jezdci. Vzhledem ke zranění Pedersena, Hancocka, Iversena, Kildemana a Frickeho označila SGP komise další tři náhradní jezdce pro zbývající část roku 2017 FIM Speedway Grand Prix sezony.

 
V závodě tedy uvidíme našeho nejlepšího jezdce Václava Milíka s číslem 225, který nahradí Nielse Kristiana Iversena, jenž se zranil o minulém víkendu při polské lize a v letošní sezóně tak už startovat nebude. Na jeho místo měl nastoupit Max Fricke, třetí kvalifikovaný náhradník, ale vzhledem k doléčování svého zraněného obratle do závodu také nenastoupí. Je to tak  poprvé od roku 2008, kdy se český jezdec účastní jiného závodu Grand Prix než v Praze.
 
Dalším náhradníkem (kvalifikovanou rezervou číslo pět) je Michael Jepsen Jensen, s číslem 52, který zastoupí Nickiho Pedersena. Ten se nechal slyšet, že dříve než v září na dráhu nevyjede a v současné době uvažuje i ukončení letošní sezony. Toho sice již nahradil Peter Kildemand (kvalifikovaná rezerva číslo jedna), ale i ten se vzhledem ke zraněnému prstu závodu nezúčastní. 
 
Za Grega Hancocka, který letošní sezonu zakončil kvůli plánované operaci svého zranění, nastoupí opět Martin Smolinski.
 
Na svou šanci také čeká Andžejs Lebedevs s číslem 29, který je šestou kvalifikovanou rezervou.