KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Race-off SWC 2014 – Bydgoszcz

Foto: Facebook.com
Race-off SWC 2014 – Bydgoszcz
31.07.2014
 

Světový pohár družstev se dnes dostal do svého předposledního dějství letošní sezony, v polské Bydgoszczi se jelo, i za účasti českého týmu, race off o jedno postupové místo do sobotního finále.

 
Závod race-off, který určil poslední neznámou ve složení sobotního finále světového poháru družstev, tedy neoficiálního Mistrovství světa národů v klasické ploché dráze, vyhrál tým Austrálie, který ve složení Darcy Ward, Troy Batchelor, Jason Doyle a Chris Holder odsunul na druhou pozici národní tým Švédska (Thomas H. Jonasson, Kim Nilsson, Oliver Berntzon a Andreas Jonsson).
 
První polovina závodu byla mezi oběma týmy velmi vyrovnaná, nicméně v 15. jízdě strčil Kim Nilsson do našeho Eduarda Krčmáře, který při výjezdu na cílovou rovinku vrazil do ochranné bariéry. Švéd byl dodatečně vyloučen a tím zahájil postupný „úpadek“ svého týmu, který z druhé pozice nakonec na vítěze ztratil 11 bodů.
 
Náš tým se chtěl poprat s Američany o třetí místo v závodě a tím o šesté místo letošního světového poháru. Bohužel na straně zámořského týmu jezdil doslova neskutečný veterán Greg Hancock (dále v týmu byli Gino Manzares, Max Ruml a Ricky Wells), který vyhrál všechny své jízdy, z toho jednu pod žolíkovým „kašpárkem“.
 
Naši, startující ve složení Václav Milík, Eduard Krčmář, Josef Franc a Aleš Dryml, nezačali dobře, když ještě v páté rozjížďce na jejich kontě byly pouhé tři body. Postupně se ale rozjížděli oba junioři a tým tak převzal od Američanů třetí pozici. Pak ale „udělal“ Hancock „šestku“, náš tým tím poslal na poslední 4. místo, ze kterého se již čeští jezdci nezvedli. Pochvalu, a ne malou, zaslouží oba junioři Milík s Krčmářem, bohužel velké zklamání byl výkon zkušených France s Drymlem, kteří dnes znamenali velmi snadný cíl k předjetí.
 
Do sobotního finále postoupili Australané, pro Švédsko, USA a ČR šampionát skončil.