KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Speedway Grand Prix v Praze již tuto sobotu

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Speedway Grand Prix v Praze již tuto sobotu
22.05.2018
 

Včerejší tiskové konference, věnovaná pražské části seriálu FIM Speedway Grand Prix, se zúčastnili oba náhradníci, a to Josef Franci i Eduard Krčmář.

 
Podle jejich slov jsou dobře připraveni, a pokud se jim podaří vyjet na pražskou dráhu, budou se snažit podat co nejlepší výkony. Oba mají za sebou kvalifikační kolo do Speedway Grand Prix, které se jelo v Žarnovici, kde bojovali o postup. Bohužel se to ani jednomu z nich nepodařilo, i když Eduard Krčmář se umístil na pěkném pátém místě a Josef Franc na místě devátém, na postup to nestačilo. Konkurence v tomto závodě byla opravdu veliká. V Lonigu bojoval o postup Václav Milík, ale ani tomu se nepodařilo postoupit, skončil na místě pátém. Česká republika bude určitě žádat o divokou kartu a všichni doufají, že se to podaří a v příštím roce budeme mít ve Speedway Grand Prix své zastoupení. Nutno podotknout, že Josef Franc si přivezl bronz z Terenzana a tím i postup do dalšího prestižního závodu a tím je Speedway European Championship (SEC).
 
Přípravy na závod jsou již v plném proudu. Vstupenky se prodávají skvěle a už jich moc nezbývá, je téměř vyprodáno, a proto byla přistavena, stejně jako vloni, nová tribuna.
 
Letos je plánován bohatý program pro fanoušky. Před stadionem bude již od 15:00 hodin malá fanzóna, kde budou hrát hudební tělesa. Stadion otevře své brány v 16:30 hodin. Tady bude pro diváky připravena autogramiáda v Monster Energy stanu a v 17:00 hodin diváky čeká oficiální autogramiáda Grand Prix, které se zúčastní Niels Kristian Iversen, Emil Sajfutdinov, Chris Holder a Václav Milík, která bude letos o pět minut prodloužena, aby se dostalo na co nejvíce fanoušků. Na hlavní ploše stadionu budou vystupovat mažoretky střídavě s hudebním tělesem.
 
Slavnostní nástup je plánován na 18:45 hodin, závod bude odstartován v 19:04 hodin. Po skončení závodu je plánován tradiční ohňostroj, který bude letos odpálen ještě před tiskovou konferencí.
 
Páteční trénink je plánován od 17:00 hodin, brány stadionu se otevřou v 16:15 hodin.
 
Zajímavostí je, že po FIM Speedway Grand Prix se další den, tedy v neděli, na stadionu Markéta uskuteční závod první ligy, takže fanoušci si budou moci plochou dráhu o nadcházejícím víkendu opravdu užít.
 
Pořadatelé apelují na diváky, aby vzhledem k omezeným možnostem parkování u stadionu a „modrým“ parkovacím zónám v okolí, využili pro cestu na stadion metro, stanice Petřiny je v blízkosti stadionu. Rovněž je možné využít tramvaj nebo autobus.