vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Světová řež Speedway GP v Praze

Tisková zpráva MGM Agency
Světová řež Speedway GP v Praze
22.05.2014
 

Stadion Markéta hostí už 31. května nejvýznamnější motoristickou událost v Praze – plochodrážní 2014 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix. Do hlavního města přijede elita světového plochodrážního sportu už poosmnácté v řadě, čemuž se žádný jiný pořadatel rovnat nemůže.

 
Světová elita v jednom kotli
Na konci května budou na Markétě startovat všechny hvězdy současné ploché dráhy včetně legend, jako jsou Američan Greg Hancock, Dán Nicki Pedersen nebo Polák Jarek Hampel, chybět nebudou ani skvělí Australané Chris Holder a Darcy Ward a úřadující mistr Tai Woffinden. Ačkoli závodil velkou část loňské sezony se zlomenou klíční kostí, vybojoval titul mistra světa, ke kterému udělal nejdůležitější krok právě svým prvním, pražským vítězstvím. Potetovaný Brit výhrou v Praze a následným ziskem titulu znovu potvrdil nepsané „osudové“ pravidlo, podle něhož se vítěz pražského závodu většinou na konci sezóny stává mistrem světa. Na Markétě rovněž uvidíme českého jezdce Václava Milíka, který bude startovat na divokou kartu.
 
Fandíme společně
Diváky v sobotu čeká bohatý doprovodný program od 16:00 a bude pokračovat až do začátku samotného závodu. Živá hudba před stadionem, cyklotrialová show, nástup na strojích Harley-Davidson, velkolepý ohňostroj na závěr. Trénink se koná v pátek 30. května 2014 od 17 hodin a první jízda 2014 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix bude na Markétě odstartována v sobotu v 19:04 hodin. Pokračuje projekt „Fandíme společně!“, který má přivést na jedno místo na stadionu fanoušky českého týmu a vytvořit tak domácí prostředí. I letos mají fanoušci šanci zakoupit zvýhodněné vstupné, a ke vstupence do sektoru G3 obdrží ještě vlajku a originální tričko. Cena vstupenky je 990 korun. Podrobnosti včetně registračního formuláře jsou k dispozici na webu fandimespolecne.cz, na facebook.com/AKMarketa a na webu speedway-prague.cz/sgp2014.