vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. listopadu do 5. prosince 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tisková konference AK Markéta

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Tisková konference AK Markéta
06.06.2017
 

Dnes se v Klubu Lávka konala poslední tisková konference před Speedway Grand Prix.

 
Petr Ondrašík informoval, že pro velký zájem diváků byla na stadionu AK Markéta během víkendu postavena mobilní tribuna, která zvýší kapacitu cca o 250 nových míst. Vstupenky budou dány do prodeje ještě během zítřka. Smutnou zprávou je, že Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže zkrátilo dotaci, kterou původně přislíbilo, zhruba na polovinu, což ani náhodou nepokryje takový závod jako je Grand Prix. Petr Ondrašík slíbil, že bude o přidělení dotace ještě bojovat, jelikož má za to, že dotace nebyly rozděleny úplně spravedlivě.
 
Dobrou zprávou je, že přítomný Václav Milík potvrdil, že i přesto, že se mu v závodě v Polsku moc nedařilo, cítí se v dobré formě. Noha se rychle uzdravuje. Zítra jede závod ve Švédsku, ve středu ve Slaném a pak už ho čeká páteční trénink na Markétě. Václav věří tomu, že bude v pohodě a v sobotu podá stoprocentní výkon.
 
Startovní listina je zatím beze změn. Svoji účast nezrušil ani zraněný Nicki Pedersen.
 
Tomáš Topinka informoval o stavu dráhy, která je v připravena. Nyní se již bude „dolaďovat“ dle počasí.
 
Pořadatelé zvou na páteční trénink, který potrvá cca 3 hodiny a kde budou diváci moci shlédnout všechny hvězdy GP na dráze. Vstup na trénink je 100,- Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.  Brány se stadionu se v pátek otevírají ve 14:00 hod.
 
V sobotu se stadion otevře cca v 16:15 hodin. Diváci by měli přijít včas, vzhledem k událostem v Evropě, jsou přijata bezpečnostní opatření a u vstupu na stadion budou probíhat kontroly.  Na stadion nebude vpuštěn nikdo s velkým zavazadlem. Povolena jsou jen příruční zavazadla – malé tašky, kabelky. Pořadatelé věří, že diváci budou mít pochopení a napomůžou bezpečnostním složkám v kontrole a urychlí tak vstup na stadion, aby každý z diváků stihl začátek.
 
Ještě jednou apelujeme na příjezd ke stadionu městskou hromadnou dopravou, vzhledem k „modrým zónám“ v okolí stadionu a omezené kapacitě parkoviště.