vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tisková konference AK Markéta Praha

Text: Šárka Rybenská, foto: Elis Rybenská
Tisková konference AK Markéta Praha
17.04.2019
 

Dnešní tisková konference v Klubu Lávka se týkala především závodů Grand Prix v letošním roce.


Seriál startuje 18. května ve Varšavě. Další závod se pojede ve slovinském Kršku 1. června. Třetí zastávka proběhne na pražském stadionu Markéta 15. června 2019. Zatím ještě nebyla odkryta divoká karta, návrh musí organizátoři zaslat do 15. května 2019 a držitel bude zřejmě představen na další tiskové konferenci, která se bude konat koncem května. Lístky na 23. ročník Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix se prodávají dobře, již je prodáno cca 80 % kapacity stadionu. Organizátoři jednají o rozšíření kapacity, počítá se s mobilní tribunou s navýšením cca o pět set míst.

Jak již jistě víte, ani seriálu Speedway Grand Prix se nevyhnuly změny. Velká inovace přišla v rámci tréninků. Ty budou probíhat jinak, než jsou fanoušci zvyklí. Motocykly budou vybaveny elektronickým systémem, který určí pořadí po projetí cílem. Nejrychlejší jezdec tréninku bude mít právo volit své startovní číslo v hlavním závodě. Jak to bude celé probíhat? Jezdec bude moci během tréninku absolvovat čtyři jízdy (jezdit se bude po skupinách třech závodníků). Pořadí bude stanoveno FIM. Časy, které jezdec získá, stanoví pořadí v kvalifikaci. Kvalifikační kolo bude probíhat jednotlivě. Závodník, jenž získá nejlepší čas, si vybírá startovní pozici jako první. V případě, že dojde k defektu při kvalifikaci, opakovat jízdu již závodník nebude. Stejně tak, pokud se někdo nedostaví na trénink. Pro tyto jezdce platí klasický los, na který jsou fanoušci tohoto prestižního seriálu zvyklí.

Kalendář závodů:
18/05 Varšava (POL)
01/06 Krško (SLO)
15/06 Praha (CZE)
06/07 Hallstavik (SWE)
03/08 Wroclaw (POL)
17/08 Malilla (SWE)
31/08 Teterow (GER)
07/09 Vojens (DEN)
21/09 Cardiff (GBR)
05/10 Toruň (POL)

Jezdci postupující z loňského ročníku:
Tai Woffinden
Bartosz Zmarzlik
Fredrik Lindgren
Maciej Janowski
Greg Hancock
Artem Laguta
Jason Doyle
Emil Sayfutdinov

Divoké karty pro rok 2019:
Patryk Dudek
Matej Žagar
Martin Vaculík
Leon Madsen

Jezdci postupující z Challenge:
Janusz Kołodziej
Niels Kristian Iversen
Antonio Lindbäck

Náhradníci:
Robert Lambert
Max Fricke
Mikkel Michelsen
Václav Milík
Bartosz Smektała

Pokud ještě nemáte zakoupené vstupenky na 2019 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand zajistěte si je co nejdříve, vstupenky rychle mizí, sektory H1 a H2 jsou již zcela vyprodány, v sektorech A1, B, C, D, F, G, J3 a H3 zbývá posledních pár vstupenek. Rodinné vstupenky jsou taktéž vyprodány. Každým dnem se sektory zaplňují více a více, proto pro co nejlepší výběr pořadatelé doporučují kupovat vstupenky již nyní.