KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tisková konference k FIM Speedway GP.

Text: Šárka Rybenská, ilustrační foto: Jan Kobzáň
Tisková konference k FIM Speedway GP.
18.08.2020
 

Tisková konference, která se konala již tradičně v klubu Lávka, měla na programu konání seriálu FIM Speedway Grand Prix.


Vzhledem k pandemii Covid-19 a s ní spojeným problémům byli promotéři nuceni pozměnit nejen kalendář závodů SGP, ale také formát. Letos se mistrovství světa uskuteční pouze na čtyřech stadionech. Kromě České republiky se ostatní kola budou konat na stadionech v Polsku (28. – 29. 8. 2020 ve Wroclawi, 11. – 12. 9. v Gorzowě a 2. – 3. 10. 2020 v Toruni). Na každém stadionu se pojedou tedy dva závody FIM Speedway Grand Prix. V Praze se uskuteční taktéž závody dva, a to v pátek 18. 9. 2020 pod oficiálním názvem „2020#Visit Czech Republic FIM Speedway Grand Prix“ a v sobotu 19. 9. 2020 pod oficiálním názvem „2020 Aztorin Czech Republic FIM Speedway Grand Prix“. Z obou závodů se jezdcům budou počítat body do celkového pořadí tak, jako kdyby se závody jely kdekoli jinde na světě.

Přestože se na pražské Markétě pojedou závody dva, promotéři BSI neumožňují dvě divoké karty, a ta, jak již všichni fanoušci jistě tuší, byla udělena Václavu Milíkovi. Pozice náhradníků patří pro oba závody Eduardu Krčmářovi a Janu Kvěchovi.

Vstupenky, které si fanoušci zakoupili na původní termín, tj. 13. 6. 2020, zůstávají v platnosti pouze na sobotu 19. 9. 2020. Pro páteční závod je nutné si opatřit vstupenku novou v předprodeji. Vzhledem k vládním opatřením jsou pořadatelé pražského závodu nuceni omezit počet diváků a z tohoto důvodu tedy již není možné prodávat vstupenky na sobotní závod. Pro páteční závod je kapacita taktéž omezena, předprodej v síti Ticketportal již byl zahájen, a tak by fanoušci neměli otálet. V rámci prevence není možné rezervování a prodej vstupenek přímo na stadionu. Samozřejmostí bude dodržování všech hygienických zásad na stadionu. Pořadatel zajistí desinfikování tribun před pátečním i sobotním závodem, stadion bude rozdělen do samostatných sektorů a bude zde dostatek desinfekčních prostředků. Zároveň pořadatelé apelují na diváky, aby veškerá opatření, která budou na stadionu Markéta ve dnech závodů, respektovali a dodržovali.

V pátek i v sobotu bude stadion pro diváky otevřen v 17:00 hod, slavnostní nástup proběhne v 18:50 hod., první jízda je plánována na 19:04 hod. Přibližně ve 21:45 hod. proběhne vyhlášení vítězů. V pátek od 18:00 do 18:30 hod. proběhne krátký trénink.