KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V závodě GP v Praze bude bojovat Jan Kvěch

Text: speedwaynews.cz, foto: Jan Kobzáň
V závodě GP v Praze bude bojovat Jan Kvěch
29.06.2021
 

Na dnešní tiskové konferenci AK Markéta v klubu Lávka byla odtajněna divoká karta pro pražský závod GP, který se koná 16. a 17. července 2021.


Pro některé diváky bude překvapením, že letos na Markétě vystřídal Václava Milíka Jan Kvěch, který v národních i mezinárodních závodech předvedl svou skvělou výkonost. V loňském roce jste jistě zaregistrovali jeho druhé místo v tradičním závodě o pardubickou Zlatou přilbu. Stejně, jako v loňském roce, i pro letošní kola platí, že divokou kartu získá jeden jezdec pro oba dva závody. Prvním náhradníkem v pátek bude Daniel Klíma a druhým Petr Chlupáč, v sobotu si tito dva náhradníci vesty prohodí.

FIM Speedway Grand Prix se v letošním roce uskuteční, stejně tak jako v roce loňském, na pražské Markétě dvakrát, a to v pátek 16. července a v sobotu 17. července 2021. Z obou závodů se jezdcům počítají body do celkového pořadí. Trénink proběhne v pátek před hlavním závodem, v sobotu trénink nebude. Při prodeji vstupenek byli pořadatelé zpočátku opatrnější a do předprodeje pustili pouze tolik vstupenek, kolik dovolovalo aktuální vládní nařízení. Počítalo se i s omezeními typu větších rozestupů mezi diváky, popřípadě se sektory, a tak bylo brzy vyprodáno. Naštěstí se však vládní opatření začala značně uvolňovat a pořadatelé mohli do prodeje „pustit“ další vstupenky. Proto je i nyní stále možné si vstupenky na oba závody koupit v síti Ticketportal. Vzhledem ke snížené kapacitě letos nelze prodávat zlevněné vstupenky pro děti, děti do 2 let mají vstup zdarma bez nároku na místo. Ceny vstupenek se pohybují od 1 450,- Kč do 2 500,- Kč, pokud si je koupíte do 11. 7. 2021, od 12. 7. 2021 se budou ceny vstupenek pohybovat v rozmezí od 1 500,- Kč do 2 650,- Kč.

Pořadatelé prosí diváky o dodržování veškerých hygienických opatření, které budou v danou dobu aktuální.