vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. listopadu do 5. prosince 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zpráva z tiskové konference AMK Markéta

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Zpráva z tiskové konference AMK Markéta
31.05.2017
 

Na dnešní tiskové konferenci AMK Markéta v klubu Lávka byl hlavním bodem programu závod Grand Prix, který se bude konat dne 10. 6. 2017.

 
Nejprve byly připomenuty úspěchy našich plochodrážníků, zejména Eduarda Krčmáře při kvalifikačním závodě MS juniorů do 21 let v Terenzanu, kde se postavil na stupně vítězů jako druhý nejlepší jezdec závodu a zajistil si tím tak postup. 
 
Dále byl zmíněn i smolný závod v Liberci. Dvojice Franc – Štichauer, kterého v druhé části vystřídal Krčmář, v základních jízdách nasbírala 18 bodů a průběžně si držela třetí příčku po Francii a Británii. Do finále šel domácí tým s dánskými soupeři Rasmusem Jepsenem a Mikkelem Bechem Jepsenem. Josef Franc dojel první, bodově ho však nepodpořil Eduard Krčmář, který dojel poslední. Jízda skončila remízou 3:3 a následoval další rozjezd. Nasazen byl Josef Franc, Dánové vsázeli na Mikkela Becha Jensena. Ten dokázal pražského jezdce porazit a vyjet tak dánskému týmu třetí místo. Češi skončili těsně pod čarou, tedy na 4. místě. Zvítězili Britové, kteří ve finále porazili Francii 4:2.
 
Josef Franc a Hynek Štichauer na FIM Long Track World Champion ship  postupili do semifinále, ze kterého se do finále bohužel nedostali. Závod vyhrál Jannick de Jong, druhý skončil MathieuTresarrieu a třetí dojel Michael Härtel. Josef Franc kvůli defektu v semifinále skončil na sedmém místě, Hynek Štichauer byl s šestnácti body o jednu příčku před ním.
 
V maďarském Debrecenu se odjel první závod družstev Poháru přátelství neboli Speedway Friend ship Cup. O jeden bod vyhrál tým RMSTK Rovno z Ukrajiny nad domácím Debrecen Speedway SE. Pardubický tým ve složení Suchánek, Novák, Mejtský a Mikel skončil na třetím místě. Speedway Club Žarnovica skončil na čtvrtém místě po rozjezdu se Slask Swietochlowice z Polska.
 
Ohlédnutí padlo i za dalším závodem SGP, tentokrát v lotyšském Daugavpils. Zmínil se i skvělý vzestup u lotyšských jezdců, především jezdce jedoucí na divokou kartu Maksyma Bogdanovse. Stupně vítězů patřily polským jezdcům, zvítězil Piotr Pawlicki, na druhém místě se umístil Patryk Dudek a třetí skončil Maciej Janowski.
 
Dále Pavel Ondrašík shrnul všechny dosud proběhlé závody GP.  V letošním roce se nedaří Gregovi Hancockovi, Tai Wofindenovi ani Nickimu Pedersenovi. Vyrovnaně jezdí Jason Doyle. Vítezství tří polských jezdců v lotyšské Daugavpils by mohlo do ochozů pražské Markéty přivést další polské fanoušky.
 
Osobně se dostavil druhý náhradník pražské Grand Prix, který se vrací na dráhu po zranění nohy, jenž utrpěl v březnu při tréninku v polském Gniezně. Minulý týden trénoval na pražské Markétě i v Liberci, zítra by měl absolvovat trénink v Pardubicích. Na oválu ho zřejmě uvidíme již 7. června na Extralize ve Slaném. Matěj Kůs potvrdil, že již trénoval a stav jeho zranění se zdá být s menším diskomfortem celkem dobrý. Čeká ho nejdůležitější závod v Abensbergu, kde se jede kvalifikační kolo o GP 2018. Pavel Ondrašík vkládá do Matěje velké naděje.
 
Poté se novináři dozvěděli, že úprava bariér, která jen nutná na všech stadionech, na kterých se koná mistrovství světa či mistrovství Evropy, proběhla i díky financování Olympu Centra Sportu Ministerstva vnitra podle plánu a je tedy dokončena.
 
Tisková konference po pražské části GP bude v depu, stejně jako v loňském roce.
 
Jeden z novinářů zde vznesl dotaz, kolik se již prodalo vstupenek? Pavel Ondrašík odpověděl, že vstupenky mizí velmi rychle a cena vstupenek, které by se po vyprodání prodávaly na stání, bude minimálně v ceně současných vstupenek na sezení.  V předprodeji budou vstupenky pouze do čtvrtka, v pátek a v sobotu bude možné vstupenky zakoupit pouze na pokladnách stadionu. Pokud tedy fanoušci chtějí mít jistotu, měli by si vstupenky zakoupit včas.
 
Další dotaz byl na účast Nickiho Pedersena v pražské GP. Nicki je stále v péči lékařů, má ještě podstoupit magnetickou rezonanci, která odhalí, jak je jeho zranění krční páteře vážné. Dle regulí musí svou účast potvrdit nejpozději do pěti dnů před závodem. Pokud by svou účast Nicki potvrdil, musí bezpodmínečně absolvovat kompletní páteční trénink.
 
Z řad novinářů zazněl další dotaz, jak to vypadá s účastí Václava Milíka? Včera si Václav vyzvedl speciální ortézu do plochodrážní boty a zítra by měl společně s Matějem Kůsem absolvovat trénink v Pardubicích a v pátek se chystá na závod do Polska a poté do Švédska. Tři dny po pražské Grand Prix jede kvalifikaci o GP 2018, což je pro něj důležité a proto by rád již závodil a samozřejmě nastoupil i do pražského závodu.
 
Zazněla další otázka, a to „Jak může Milíkovo zranění ovlivnit jeho výkon?“ Pavel Ondrašík společně s Tomášem Topinkou odpověděli, že Vašek slíbil, že pokud zjistí, že nemůže jet na sto procent, vymění si pořadí s Josefem Francem. Zranění je na levé noze, což je příznivější. Tomáš Topinka se osobně zúčastní tréninku v Pardubicích a na příští tiskové konferenci, která se bude konat dne 5. června 2016,  bude již vše jasnější.
 
Na tiskové konferenci byla zmíněna i připravovaná akce pracovně nazvaná Týden ploché dráhy, která se bude konat na konci srpna a bude zakončena 1. ročníkem MS motocyklů do 250 ccm3. O této akci budou zveřejněny komplexní informace během prázdnin.
 
Ještě jednou upozorňujeme všechny fanoušky, aby zvážili své možnosti a na stadion dorazili raději městskou hromadnou dopravou – metro „A“, stanice Petřiny, výstup výtahem, popřípadě tramvaj či autobus. Na Praze 6 byly zřízeny parkovací zóny a parkoviště u stadionu má omezenou kapacitu.