KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hardbike Racing vstupuje v roce 2013 do MS

Tisková zpráva týmu Hardbike Racing, foto: Petr Zeman
Hardbike Racing vstupuje v roce 2013 do MS
15.03.2013
 

V letošní sezóně 2013 na oficiální startovní listině Mistrovství světa v Supermotu naleznete i jméno Tomáš Trávníček, který bude startovat za první profesionální český tým v MS, Hardbike Racing.

 
Je to velký krok tohoto týmu z Moravy, který již několik let figuruje v MČR nebo Mistroství Rakouska a Německa, na jeho kontě je několik mistrovských titulů. Tým Hardbike Racing se letos zúčastní nejen závodů MS, ale dokonce i Mistrovství Evropy s jezdcem Milošem Řihákem. A jelikož má velké jezdecké zázemí bude soutěžit i v seriálu MČR na domácí půdě s jezdci jako je Daniel Kička (třída S1), Tomáš Grygar (S2), Milan Niemczik a bratři Bajerové (Pitbike).  Tým, za kterým stojí jeho manažer a majitel Jiří Blaha v průběhu let pracoval na zvýšení úrovně, profesionality a především zajištění kvalitní techniky, tak aby jeho jezdci mohli konkurovat v tvrdé konkurenci MS. Jelikož právě kvalitní technika a jezdecké umění, které Tomáš Trávníček má, může přinést tučné množství bodů z tohoto nejprestižnějšího seriálu závodů Supermota.
 
Kalendář MS Supermoto 2013 obsahuje celkem 7 závodů: Premiéru obstará italská Capua, kde se pojede 28. dubna. O měsíc později se opět jede v Itálii, 26. května ve Vairanu. O další měsíc dál je na pořadu vrchol sezóny, domácí závod v Sosnové – 23. června. Ovšem už týden později se světový šampionát přehoupne do své druhé poloviny, neboť všechny aktéry čeká estonské Kuresaare. Za dalších 14 dní později se pojede v – zřejmě rozpálené chorvatské Rijece.
 
Pak následuje v mistrovství světa dlouhá letní přestávka a hned po prázdninách se pojede 1. září ve francouzské Carole, tedy na trati, kde se vloni Tomáši Trávníčkovi tak dařilo. A celý šampionát vyvrcholí finálovým závodem na Sicílii, kde se 15. září koná závěrečný závod MS Supermoto 2013.