CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hiemer si udržel vedení v Mistrovství světa

Tisková zpráva KTM; foto: KTM / P. Batini
Hiemer si udržel vedení v Mistrovství světa
14.07.2008
 

I po čtvrtém kole světového šampionátu supermoto třídy S1 se na čele celkové klasifikace udržel tovární jezdec KTM Bernd Hiemer.

Na dráze, jenž se rozkládá na 30 tisících čtverečních metrů a vedle asfaltové části zahrnuje i úsek dlážděný kostkami a terénní část se třemi skoky, se konal čtvrtí díl Mistrovství světa Supermoto. Ostrov Sardinie přivítal piloty světového supermota u přístavu Olbia, kam se vydal i Bernd Hiemer, vedoucí muž letošního šampionátu třídy S1. Tovární jezdec KTM opět potvrdil své kvality, které ho v každém letošním závodě dostaly na pódium závodu Mistrovství světa. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy Bernd Hiemer dojel dvakrát třetí a stejná pozice mu patřila i celkově v Grand Prix Sardinie. V průběžném pořadí světového šampionátu mu naopak patří pozice absolutní, tedy první místo.

 

„Mám rád ten okruh,“ říkal Bernd Hiemer po závodech na Sardinii. „Jsem ovšem po těchto závodech velmi unavený, byly to dva těžké závody. Nyní se již těším na další kolo, které se odehraje v Rakousku, kde ten okruh dobře znám. Měla by to pro mě být výhoda.“