vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS supermoto poprvé ve Vysokém Mýtě

Tisková zpráva Autoklubu ČR
MS supermoto poprvé ve Vysokém Mýtě
15.07.2021
 

Příští víkend – 24.-25. července 2021 – se na závodišti ve Vysokém Mýtě sejdou největší hvězdy v disciplíně Supermoto. Součástí závodního víkendu jsou i podniky mistrovství Evropy juniorů a českého šampionátu. Už v pátek 23. května 2021 se nejlepší světoví závodníci a česká špička představí Spanilou jízdou Vysokým Mýtem.


V sobotu se konají kvalifikace všech tříd, tedy českých S2, zkušených jezdců S3 i třídy nejmladších jezdců , jak českých, tak evropských. V 17.00 hodin už bude k vidění první závod mistrovství světa.

Mezi zvučnými světovými jezdci, například Thomas Chareyere, Diego Monticelli (oba tovární tým TM/L30), Lukas Hollbacher (MTR Racing), Elia Sammartin, Marc-Reiner Schmidt (oba Phoenix Racing Team), budou z ampliónů slyšet i česká jména, jako Milan Sitnianský (Phoenix Racing Team), který jede celý seriál MS a premiéru na světovém závodě budou mít Aleš Cikánek, Miloš Řihák a Erik Provazník. Opravdu se bude na co těšit, takovou podívanou si nesmíte nechat ujít

V neděli dopoledne čekají jezdce warm-upy. Od pravého poledne se postupně odehrají v jednotlivých jízdách bitvy o nejlepší pozice, velkolepé finále a vyhlášení vítězů závodů. Plný den napětí, který bude letos nově okořeněný o napínavé zpestření v podobě Joker Lane. Taktický manévr může rozhodnout o vítězi. Jezdec si v průběhu závodu musí vybrat, kdy absolvuje speciální část tratě, kterou musí projet a prodloužit si tak okruh.

Vstupenky na závodní supermotový víkend ve Vysokém Mýtě jsou v prodeji. Na výběr celovíkendová za 200 Kč, na neděli je vstupné 150 Kč. K dostání jsou ve fanshopu Autoklubu ČR, odkaz: https://fanshop.autoklub.cz/doplnky_k151/vstupenky_k175/ a přímo na místě.

O DISCIPLÍNĚ SUPERMOTO
Vznikla v 80. letech minulého století se záměrem spojit speciály ze silničních závodů, motokrosu a ploché dráhy. Stroje byly odvozeny z běžné produkce s určitým stupněm úprav. Supermoto je tak mnohem bližší veřejnosti, neboť s obdobnými motocykly se lze potkat v běžném provozu. Tato relativně mladá disciplína motocyklového sportu je divácky atraktivní. Povrch okruhu závodu je zčásti asfaltový – odtud první slovo názvu disciplíny „super“ podle superbiků. Druhá část je tvořena uválcovaným hliněným povrchem. Na této přírodní části tratě jsou i skoky a klopené zatáčky, tedy druhé slovo názvu „moto“ spjaté s motokrosem.