KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rozhovor s Pavlem Kejmarem

Foto: dvr-exhaust.com
Rozhovor s Pavlem Kejmarem
05.04.2012
 

Pavel Kejmar se připravuje na letošní Mistrovství světa Supermoto a my se ho zeptali, jak probíhá příprava a co od světa očekává.

 
Jak s odstupem času vzpomínáš na loňskou sezonu?
Vybojoval jsem titul Vicemistra Evropy v supermotu, což pro mne byl luxusní úspěch, protože jsem jel v supermotu první sezonu.
 
Jezdil jsi i v Německu, jak tam se vedlo?
Německo bylo super. Objel jsem celej mistrák a celkově jsem byl asi o dva body čtvrtej. Málem jsem se celkově dostal na pódium. Takže velká spokojenost.
 
Jak si se připravoval na letošní sezonu?
Klasicky, proběhl trénink fyzičky, bazén, posilovna... hlavně jsem se snažil hodně jezdit na motorce.
 
Takže co připravuješ pro letošní sezonu?
Pojedu Mistrovství světa Supermoto. Znamená to, že bych chtěl být celou sezonu hlavně zdravej a dojíždět to tam furt do desátýho místa. Nechci spěchat, ale myslím si, že mám navíc, jak na desítku, tak snad v tý desítce stále budu a třeba se povede někdy i dobrej výsledek, třeba do toho pátýho místa.Ta desítka je tam ale hodně nabitá, jsou tam strašně malý rozdíly, takže já budu rád, když se mi podaří jezdit stále v první desítce.
 
S jakým týmem jdeš do světa, zůstáváš stále ve stejném?
KTM Motorrad Bauerschmidt. Je to německý tým. Dostal jsem od něj maximální materiálovou podporu, kterou můžu mít.
 
Takže se Suzuki už ne...
Ne, ne. U Suzuki (na ilustrační fotografii) jsem byl posledních šest let. Nyní mne čeká premiéra s KTM. V životě jsem s ní nezávodil a po prvních testech jsem spokojený, vůbec si nestěžuju.
 
Uvidíme tě také zde v Čechách?
Koukal jsem na kalendář ČSMS a myslím, že jeden závod můžu jet. Bohužel všechno ostatní se kryje s mými povinnostmi na ADAC a ve světě, což je dohromady nějakých 12-13 víkendů. Takže dalšího času je opravdu málo. Rozhodně se ale ukážu na Supermoto Academy v Mýtě.
 
Tak děkujeme za rozhovor a ať se daří.