KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ben Watson v roce 2022 za tovární Kawasaki

Foto: Kawasaki
Ben Watson v roce 2022 za tovární Kawasaki
16.12.2021
 

Továrna Kawasaki potvrdila, že Ben Watson bude v příští sezóně novým týmovým kolegou Romaina Febvreho v mistrovství světa v motokrosu FIM MXGP.


Ben Watson, který je považován za jednoho z nejnadějnějších britských mladíků posledních let, měl letos v létě solidní nováčkovskou sezónu v MXGP. V průběhu roku získával zkušenosti v této vysoce konkurenční třídě a svou sezónu završil zlatou medailí v MXGP na Motokrosu národů. Benovi nakonec jen o pár bodů uniklo umístění v první desítce konečného hodnocení seriálu MXGP, ale na nejméně deseti závodech se umístil v první desítce, přičemž jeho nejlepším výsledkem bylo celkové páté místo v nizozemském kole seriálu FIM MXGP.
Čtyřiadvacetiletý rodák z anglického hrabství Nottinghamshire se poprvé objevil na mezinárodní scéně, když se jako desetiletý účastnil evropského seriálu a vyhrál svůj úplně první závod ve třídě 65 ccm. Postupně procházel jednotlivými třídami a zaujal i v průběhu své dospělé kariéry, počínaje pátým místem v EMX250 a vítězstvím na světoznámém Enduro du Touquet ve třídě Junior. V letech 2018 a 2020 se umístil v první pětce mistrovství světa třídy MX2 a v závěrečných fázích druhé sezony prokázal své schopnosti na všech površích vítězstvími v GP na značně odlišných tratích v belgickém Lommelu a italské Pietramuratě, než v roce 2021 přestoupil do královské motokrosové kategorie MXGP.

Ben Watson
„Na tento nový začátek se opravdu těším. Téměř celý život jsem jezdil s několika dalšími značkami a Kawasaki jsem nikdy předtím nejezdil, takže tento nový začátek v nových barvách je rozhodně něco, co v této fázi své kariéry potřebuji. Během své letošní nováčkovské sezóny v MXGP jsem zažil několik vzestupů a pádů, ale myslím, že jsem při mnoha příležitostech, jako je závod národů a několik dalších GP, dokázal, že mám na to, abych jezdil vpředu. Chybělo mi jen pár věcí, ale přidal jsem se ke skupině kluků a motorce, čemuž opravdu věřím, že mi pomůže. Jsem nadšený, že můžu přehodit nohu přes KX450-SR. V plánu je zvyknout si na motorku ještě před Vánocemi, získat cit pro ovládání, práci s výkonem a vyřešit pár drobností, jako je výška sedla, poloha řídítek a tak dále. Těším se na spolupráci s Romainem a celým týmem a myslím, že tohle je přesně to, co potřebuji, abych udělal další krok. Do únorové úvodní GP v Matterley to budou dva náročné měsíce, ale wow… jaký to bude začátek mé kariéry na Kawasaki v domácí GP se všemi britskými fanoušky, kteří mě budou povzbuzovat“


Další články sekce Grand Prix