KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fernandez nadále bez kolegy Gajsera

Foto: Honda
Fernandez nadále bez kolegy Gajsera
07.04.2023
 

Ruben Fernandez z týmu HRC doufá, že se tento víkend vrátí na stupně vítězů, protože švýcarský Frauenfeld je vítaným místem návratu do kalendáře mistrovství světa MXGP 2023, kde se naposledy jelo v roce 2018.


Tentokrát se trať Grand Prix Švýcarska bude nacházet na mírně pozměněném místě, jen několik set metrů od předchozí destinace, a také bude mít jedinečný harmonogram zohledňující sváteční Velikonoční neděli, kdy bude akce rozdělena mezi sobotní (8. dubna) kvalifikační den a poté Velikonoční pondělí (10. dubna), kdy se uskuteční závody GP.
Naposledy se Fernandezovi ve druhém kole na Sardinii na hluboké písečné trati Riola Sardo nedařilo, když po působivé sobotě, kdy v bodovaném kvalifikačním závodě obsadil šesté místo, získal Španěl v neděli pouze 10 bodů. Nenavázal tak na svůj velmi úspěšný debut v týmu HRC, kdy si v závodě MXGP Patagonie v Argentině dojel pro vítězství v GP a získal své vůbec první vítězství v závodě i celkově ve třídě MXGP, což byl od jezdce s číslem 70 skvělý výkon.
K Fernandezovi se bohužel nepřipojí úřadující šampion Tim Gajser, který se stále zotavuje ze zlomeniny stehenní kosti. Pokroky jsou však dobré a on je na dobré cestě k tomu, aby se v blízké budoucnosti vrátil za startovní bránu. Pro Slovince je to však ještě příliš brzy a místo toho bude zpovzdálí fandit svému týmovému kolegovi v GP, která by měla být zajímavá, na nové trati, s jiným harmonogramem a v sezóně, která už přinesla spoustu vzrušujících momentů.

Ruben Fernandez
„Sardinie mi nevyšla podle plánu, ale stále se cítím dobře a vím, že Švýcarsko nabízí další šanci na dobrý výsledek. O volném víkendu jsem jel španělský šampionát, který jsem vyhrál, takže to bylo příjemné posílení sebevědomí, protože je vždy dobré jezdit na motorce a vyhrávat závody a prostě si závody užívat bez velkého tlaku. Vím však, že ve Frauenfeldu bude konkurence těžší, ale jak ukázalo mé vítězství v Argentině, jsem schopen to zvládnout, a to bude opět cílem během tohoto prodlouženého Velikonočního víkendu.“


Další články sekce Grand Prix