Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.

Martin Michek komentuje MXGP Trentina

18.04.2017

Jedním ze dvou českých jezdců v Grand Prix Trentina, byl jihočeský závodník Martin Michek.

K první letošní Grand Prix se o velikonočním víkendu vydal jihočeský závodník Martin Michek. V italské Pietramuratě zasáhl do Grand Prix Trentina. V první jízdě se necítil dobře a do cíle dojel na 30. pozici. Ve druhé jízdě již jel v dobrém tempu, což v cíli znamenalo postup na 25. pozici. Na body sice chybělo přibližně 30 sekund, nicméně jezdec Buksa/Ados KTM Teamu naznačil, že body by letos nemusely být extrémně vzdálené.

„Máme za sebou první MXGP,“ komentuje první letošní svět Martin Michek. „1. rozjížďka nebyla vůbec dobrá, na startovní rovině drobný kontakt a vyhýbáni se pádu Neurautera, začátek tedy velmi špatný a pokračovalo to mnoha chybami a celou rozjížďku jsem nemohl chytit ani tempo, a to ve finiši udělalo 30. místo a jedno kolo ztráty.
2. rozjížďka byla už od začátku jiná. Start nebyl zase buch ví jaký, ale chytnul jsem dobré tempo s De Dyckerem, chuť a postupovali jsme dopředu a nakonec slušný výkon a 25. místo.
Potřeba na tréninkách se zaměřit na určité věci, aby na dalším závodě, kterého se zúčastním, mohl být slušný výkon v obou rozjížďkách a zase o něco lepší výsledek, i když to nebude lehké, o tom svědčí i 17. místo Febreho.