KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MXGP: Čína zrušená, Rusko přesunuto

Foto: Infront Moto Racing
MXGP: Čína zrušená, Rusko přesunuto
15.06.2020
 

Promotér motokrosového Mistrovství světa oznámil zrušení čínského kola šampionátu a přesunutí ruského víkendu.


Společnost Infront Moto Racing oznámila, že čínská MXGP byla kvůli pandemii COVID-19 pro letošní rok zrušená. Očekávaná čínská Grand Prix se však příští sezonu vrátí do závodního kalendáře MXGP. Čínská motocyklová federace (CAMF) a H&H Sports Protection Group LTD se zavázaly uspořádat fantastickou událost roku 2021.

Další změnou v kalendáři je přesun ruské MXGP, která se místo 2. srpna pojede v říjnu nebo listopadu. Přesné datum akce bude oznámeno na základě vývoje pandemie a možnosti cestování.

Revidovaný kalendář letošní sezony, který byl představen v polovině května, dozná dalších změn. Jistý je Monster Energy FIM Motocross of Nations, který se pojede 26. a 27. září ve francouzském Ernèe. Jednotlivá kola motokrosového světa se pojedou na evropském území od poloviny srpna do konce října. Poté přijdou na řadu vybrané zámořské závody, které by se měly konat až do začátku prosince. Přesný kalendář závodů bude teprve zveřejněn, stejně tak i přidružené závody evropských šampionátů, které budou součástí jednotlivých kol. Vše by mělo být známo do konce června 2020.
 


Další články sekce Grand Prix