KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vzrušující časy pro tým HRC v roce 2023

Foto: Honda
Vzrušující časy pro tým HRC v roce 2023
10.02.2023
 

Po mimořádně úspěšné kampani, kdy se Tim Gajser stal pětinásobným mistrem světa v motokrosu, přivítá Team HRC pod svou střechou Rubena Fernandeze, čímž získá v roce 2023 dvojí hrozbu v podobě vítězství a pódií.


Gajserův čtvrtý titul ve třídě MXGP (kromě jedné koruny ve třídě MX2) přišel v dalším rekordním roce, kdy se umístil na vrcholu všech důležitých statistik, včetně té nejpodstatnější - mistrovských bodů. Titul získal o několik kol dříve, #243 mělo více než třikrát tolik vítězství v GP než jeho nejbližší soupeř, více než dvojnásobný počet vítězství v závodech a měl nejvíce pole position, vedl nejvíce kol a byl na stupních vítězů více než kdokoli jiný. Byl také jediným jezdcem, který se dotkl červené desky a vedl šampionát od prvního kola až do konce sezóny.
Fernandez, který byl v minulosti držitelem červeného štítku třídy MX2, se v roce 2022 přesunul na plný úvazek do třídy MXGP, kde se okamžitě prosadil. V Argentině obsadil třetí místo v jedné jízdě, a poté stál na stupních vítězů v Lotyšsku v pouhém šestém kole. Poté získal další pódium v Indonésii a skutečně začínal nacházet svou dynamiku, než ho pád v Lokti při nejrychlejší jízdě v tréninku donutil vynechat několik kol. Přesto toho ukázal dost na to, aby ho tým HRC na konci loňského roku angažoval a dal mu tak dostatek času na přípravu na nadcházející sezónu.

Tim Gajser
„Loni jsem byl šampionem a to bude samozřejmě mým cílem i letos. Vždycky říkám, že nic není tak dobré, aby to nemohlo být lepší, takže se snažím zlepšovat a pracovat na drobných detailech, abych získal nějakou tu výhodu. Mimo sezónu jsme s Hondou CRF450R udělali řadu změn a všechny se osvědčily, takže jsem spokojený se svým strojem i s tím, jak probíhal můj trénink, a teď už jenom čekáme na prvním pád do brány. Kalendář vypadá dobře, je v něm několik pěkných kol a doufám, že během roku uvidím hodně fanoušků.“

Ruben Fernandez
„Je to pro mě nový tým, ale cítím se v něm dobře, což mi hodně usnadnilo práci. Letošní zima byla opravdu dobrá, jsem na solidním místě a cítím, že můžu všem ukázat, co umím, a to hned v prvním kole. Z loňska jsem se hodně naučil a stále se snažím zlepšovat, takže vím, že konzistence je stejně důležitá jako rychlost, a o to se budu snažit. Honda CRF450R je skvělý stroj, na kterém se cítím dobře, protože jsem na něm jezdil i loni, a vím, že nemohu mít za sebou lepší tým, který by mi pomohl motorku vylepšit a zlepšit mé výkony. Už se opravdu nemůžu dočkat, až sezóna začne“
 


Další články sekce Grand Prix