KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MČR v motokrosu 2020 – Dalečín

Foto: facebook.com/maxnagl + Jiří Zaňát
MČR v motokrosu 2020 – Dalečín
29.06.2020
 

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE - Zcela ojedinělá konkurence se představila v zahajovacím podniku českého republikového motokrosu.


Na motokrosové trati v Dalečíně se o uplynulém víkendu odehrálo úvodní kolo Mistrovství ČR v motokrosu. Na dráze se objevila na české poměry nevídaná konkurence, když například na startovní listině kategorie MX2 bylo neuvěřitelných 82 závodníků, mezi kterými nechyběly hvězdy typu aktuálního vedoucího muže Mistrovství světa Toma Vialleho, či jeho továrního kolegy z Red Bull KTM Factory Teamu, Reneho Hofera, ale i například továrního jezdce Monster Energy Yamaha Factory Teamu, Jaga Geertse nebo v kategorii MX1 elitního německého jezdce Maxe Nagla.

A právě Max Nagl vyhrál úvodní jízdu kategorie MX1, když na druhou pozici odsunul Rakušana Pacala Raucheneckera. Třetí místo v těžké konkurenci vybojoval náš Vašek Kovář. Bohužel program se celý den natahoval, již druhá rozjížďka kategorie MX2 startovala s devadesátiminutovým zpožděním, a proto pořadatelé nakonec museli závěrečnou, druhou jízdu MX1 zrušit a celkové pořadí nejsilnější kategorie vyhlásit pouze z jedné jízdy.

Kategorii MX2 zcela ovládl tým Red Bull KTM Factory, kterého francouzský jezdec Tom Vialle vyhrál obě jízdy. V té první za ním dojel Jago Geerts od Yamahy a týmový kolega Rene Hofer, který byl ve druhé jízdě druhý, což mu přineslo druhou pozici i celkově. Třetím celkově poté byl člen juniorského továrního týmu Gas Gasu, Simon Laengenfelder. Nejlepším z našich byl Jakub Terešák, který skončil za čtvrtým Richardem Šikyňou ze Slovenska na páté pozici.

Z vítězství mezi ženami zcela suverénně zvítězila Kristýna Vítková, zatímco kategorii veteránů ovládl Petr Bartoš, který stejně jako Vítková vyhrál obě rozjížďky.

MX1 – 1. rozjížďka
1. Nagl Maximilian (GER, KTM) 19 kol / 35:28,555
2. Rauchenecker Pascal (AUT, KTM) +6,452
3. Kovář Václav (CZE, KTM) +9,741
4. Krč Martin (CZE, KTM) +23,137
5. Romančík Jaromír (CZE, KTM) +29,081
6. Neugebauer Filip (CZE, KTM) +37,005
7. Drdaj Dušan (CZE, Yamaha) +45,165
8. Neurauter Lukas (AUT, KTM) +1:03,149
9. Smola František (CZE, Suzuki) +1:10,395
10. Michek Martin (CZE, KTM) +1:14,751

MX1 – 2. rozjížďka
zrušená

MX1 – celkové pořadí
1. Nagl Maximilian (GER, KTM) 25 bodů
2. Rauchenecker Pascal (AUT, KTM) 22
3. Kovář Václav (CZE, KTM) 20
4. Krč Martin (CZE, KTM) 18
5. Romančík Jaromír (CZE, KTM) 16
6. Neugebauer Filip (CZE, KTM) 15
7. Drdaj Dušan (CZE, Yamaha) 14
8. Neurauter Lukas (AUT, KTM) 13
9. Smola František (CZE, Suzuki) 12
10. Michek Martin (CZE, KTM) 11

MX2 – 1. rozjížďka
1. Vialle Tom (FRA, KTM) 16 kol / 29:11.263
2. Geerts Jago (BEL, Yamaha) +11,303
3. Hofer Rene (AUT, KTM) +25,621
4. Šikyňa Richard (SVK, KTM) +28,353
5. Laengenfelder Simon (GER, Gas Gas) +34,313
6. Terešák Jakub (CZE, KTM) +37,498
7. Sandner Michael (AUT, KTM) +41,249
8. Polák Petr (CZE, Yamaha) +49,902
9. Renkens Nathan (BEL, KTM) +59,063
10. Wagenknecht Jan (CZE, Husqvarna) +1:13,874

MX2 – 2. rozjížďka
1. Vialle Tom (FRA, KTM) 16 kol / 29:37,320
2. Hofer Rene (AUT, KTM) +17,470
3. Laengenfelder Simon (GER, Gas Gas) +21,160
4. Šikyňa Richard (SVK, KTM) +34,370
5. Terešák Jakub (CZE, KTM) +51,690
6. Jošt Šimon (SVK, KTM) +1:01,490
7. Renkens Nathan (BEL, KTM) +1:05,580
8. Klein Johannes (AUT, KTM) +1:22,580
9. Liška Patrik (CZE, KTM) +1:24,690
10. Sandner Michael (AUT, KTM) +1:36,170

MX2 – celkové pořadí
1. Vialle Tom (FRA, KTM) 25+25 / 50 bodů
2. Hofer Rene (AUT, KTM) 20+22 / 42
3. Laengenfelder Simon (GER, Gas Gas) 16+20 / 36
4. Šikyňa Richard (SVK, KTM) 18+18 / 36
5. Terešák Jakub (CZE, KTM) 15+16 / 31
6. Renkens Nathan (BEL, KTM) 12+14 / 26
7. Jošt Šimon (SVK, KTM) 10+15 / 25
8. Sandner Michael (AUT, KTM) 14+11 / 25
9. Geerts Jago (BEL, Yamaha) 22+0 / 22
10. Klein Johannes (AUT, KTM) 8+13 / 21

Ženy – 1. rozjížďka
1. Vítková Kristýna (CZE, Yamaha) 10 kol / 21:06,481
2. Kapsamer Elena (AUT, KTM) +19,670
3. Laňková Barbora (CZE, Suzuki) +37,420
4. 96 Simonová Lucie (CZE, KTM) +53,396
5. Schnelzer Sarah (AUT, KTM) +54,413
6. Barthel Alina (AUT, KTM) +1:50,226
7. Čepeláková Aneta (CZE, Yamaha) +2:05,996
8. Gál Lili (HUN, Yamaha) -1 kolo
9. Řeřichová Kristýna (CZE, KTM) -1 kolo
10. Bartková Natalie (CZE, KTM) -1 kolo

Ženy – 2. rozjížďka
1. Vítková Kristýna (CZE, Yamaha) 9 kol / 20:37,730
2. Simonová Lucie (CZE, KTM) +21,090
3. Schnelzer Sarah (AUT, KTM) +31,410
4. Barthel Alina (AUT, KTM) +54,580
5. Laňková Barbora (CZE, Suzuki) +58,480
6. Kapsamer Elena (AUT, KTM) +1:02,120
7. Čepeláková Aneta (CZE, Yamaha) +2:02,896
8. Gál Lili (HUN, Yamaha) -1 kolo
9. Kellerová Viktorie (CZE, Honda) -1 kolo
10. Řeřichová Kristýna (CZE, KTM) -1 kolo

Ženy – celkové pořadí
1. Vítková Kristýna (CZE, Yamaha) 25+25 / 50 bodů
2. Simonová Lucie (CZE, KTM) 18+22 / 40
3. Kapsamer Elena (AUT, KTM) 22+15 / 37
4. Schnelzer Sarah (AUT, KTM) 16+20 / 36
5. Laňková Barbora (CZE, Suzuki) 20+16 / 36
6. Barthel Alina (AUT, KTM) 15+18 / 33
7. Čepeláková Aneta (CZE, Yamaha) 14+14 / 28
8. Gál Lili (HUN, Yamaha) 13+13 / 26
9. Řeřichová Kristýna (CZE, KTM) 12+11 / 23
10. Nováčková Zuzana (CZE, KTM) 10+10 / 20

Veterán – 1. rozjížďka
1. Bartoš Petr (CZE, KTM) 10 kol / 20:05.755
2. Žerava Martin (CZE, Suzuki) +41.594
3. Toman Radek (CZE, Husqvarna) +48.885
4. Doležal Aleš (CZE, Yamaha) +1:04.771
5. Hrabica Jindřich (CZE, Suzuki) +1:08.374
6. Brádka Martin (CZE, Suzuki) +1:47.076
7. Pučalka Zdeněk (CZE, Yamaha) +1:51.851
8. Ludvík Martin (CZE, KTM) +2:04.796
9. Marek Vítězslav (CZE, KTM) -1 kolo
10. Horský Stanislav (CZE, Yamaha) -1 kolo

Veterán – 2. rozjížďka
1. Bartoš Petr (CZE, KTM) 10 kol / 20:19,530
2. Žerava Martin (CZE, Suzuki) +15,100
3. Toman Radek (CZE, Husqvarna) +38,130
4. Pučalka Zdeněk (CZE, Yamaha) +59,500
5. Ludvík Martin (CZE, KTM) +1:17,640
6. Brádka Martin (CZE, Suzuki) +1:19,440
7. Mužík Vladislav (KTM) +1:33,020
8. Marek Vítězslav (CZE, KTM) +1:44,030
9. Martinz Mario (AUT, KTM) +1:56,380
10. Skalka Roman (Honda) +1:58,360

Veterán – celkové pořadí
1. Bartoš Petr (CZE, KTM) 25+25 / 50 bodů
2. Žerava Martin (CZE, Suzuki) 22+22 / 44
3. Toman Radek (CZE, Husqvarna) 20+20 / 40
4. Pučalka Zdeněk (CZE, Yamaha) 14+18 / 32
5. Brádka Martin (CZE, Suzuki) 15+15 / 30
6. Ludvík Martin (CZE, KTM) 13+16 / 29
7. Marek Vítězslav (CZE, KTM) 12+13 / 25
8. Mužík Vladislav (KTM) 9+14 / 23
9. Skalka Roman (Honda) 10+11 / 21
10. Horský Stanislav (CZE, Yamaha) 11+10 / 21
 


Další články sekce MČR