KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS ve snowcrossu 2021 – Rovaniemi

Foto: FIM
MS ve snowcrossu 2021 – Rovaniemi
12.04.2021
 

Finské letovisko Rovaniemi hostilo letošní Mistrovství světa ve snowcrossu.


Mistrovství světa ve snowcrossu 2021 se o uplynulém víkendu odehrálo ve finském Rovaniemi. Po noci neustálého sněžení byla dráha perfektně připravená a mohli se na ní vydat muži i ženy vstříc bojům o co nejlepší výsledek. Mistrem světa se nakonec stal švédský závodník Petter Narsa, který po druhé pozici v úvodní jízdě vyhrál druhou jízdu. Na druhé pozici celkového pořadí skončil další Švéd, John Stenberg a švédskou nadvládu v tomto sportu následně potvrdil třetí Emil Hansson.
Také v kategorii žen vládly ženy Švédska, když z titulu se raduje Hilda Arnesson před svou sestrou Theou Arnesson a třetí Hildou Öhmanovou.

MS ve snowcrossu 2021 – Rovaniemi (FIN)

SNX muži – 1. závod
1. Elias Ishoell (NOR, Ski-Doo) 20 kol / 17:34,275
2. Petter Narsa (SWE, Lynx) +6,438
3. Marcus Ogerman-Hellgren (SWE, Ski-Doo) +12,723
4. Emil Hansson (SWE, Lynx) +16,827
5. Joonas Keskiaho (FIN, Lynx) +22,630
6. Axel Johansson (SWE, Lynx) -1 kolo
7. John Stenberg (SWE, Lynx) -1 kolo
8. Lucas Johansson (SWE, Ski-Doo) -1 kolo
9. Robert Lunden (NOR, Ski-Doo) -1 kolo
10. Jarno Hietalahti (FIN, Ski-Doo) -1 kolo

SNX muži – 2. závod
1. Petter Narsa (SWE, Lynx) 20 kol / 17:38,988
2. John Stenberg (SWE, Lynx) +3,697
3. Lucas Johansson (SWE, Ski-Doo) +7,148
4. Aki Pihlaja (FIN, Lynx) +8,415
5. Emil Hansson (SWE, Lynx) +9,014
6. Oskar Englund (SWE, Lynx) +11,365
7. Axel Johansson (SWE, Lynx) +22,176
8. Joonas Keskiaho (FIN, Lynx) +24,766
9. Mikko Osmo (FIN, Lynx) +41,800
10. Marcus Ogerman-Hellgren (SWE, Ski-Doo) +53,607

SNX muži – celkové pořadí
1. Petter Narsa (SWE, Lynx) 22+25 / 47 bodů
2. John Stenberg (SWE, Lynx) 14+22 / 36
3. Emil Hansson (SWE, Lynx) 18+16 / 34
4. Lucas Johansson (SWE, Ski-Doo) 13+20 / 33
5. Marcus Ogerman-Hellgren (SWE, Ski-Doo) 20+11 / 31
6. Elias Ishoell (NOR, Ski-Doo) 25+6 / 31
7. Axel Johansson (SWE, Lynx) 15+14 / 29
8. Joonas Keskiaho (FIN, Lynx) 16+13 / 29
9. Oskar Englund (SWE, Lynx) 10+15 / 25
10. Aki Pihlaja (FIN, Lynx) 5+18 / 23



SNX ženy – 1. závod
1. Thea Arnesson (SWE, Lynx) 13 kol / 12:58,067
2. Hilda Öhman (SWE, Ski-Doo) +4,041
3. Hilda Arnesson (SWE, Lynx) +15,864
4. Jenny Lundström (SWE, Lynx) +16,107
5. Matilda Johansson (SWE, Lynx) +28,016

SNX ženy – 2. závod
1. Hilda Arnesson (SWE, Lynx) 13 kol / 12:37,643
2. Hilda Öhman (SWE, Ski-Doo) +0,833
3. Thea Arnesson (SWE, Lynx) +1,628
4. Jenny Lundström (SWE, Lynx) +9,416
5. Taru Kylmälä (FIN, Lynx) +22,133

SNX ženy – celkové pořadí
1. Hilda Arnesson (SWE, Lynx) 20+25 / 45 bodů
2. Thea Arnesson (SWE, Lynx) 25+20 / 45
3. Hilda Öhman (SWE, Ski-Doo) 22+22 / 44
4. Jenny Lundström (SWE, Lynx) 18+18 / 36
5. Matilda Johansson (SWE, Lynx) 16+15 / 31
 


Další články sekce Ostatní