KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Moto Guzzi MGX-21 Flying Fortress

Text a foto: motoguzzi.cz
Moto Guzzi MGX-21 Flying Fortress
18.03.2016
 

Na loňské výstavě byl představen prototyp motocyklu nazvaný MGX-21. Jen málo motocyklových nadšenců by očekávalo, že již o rok později přijde Moto Guzzi s finální verzí s označením Moto Guzzi MGX-21 Flying Fortress.

 
Označení -Létající pevnost- je při pohledu na tvary stroje oprávněný. MGX-21 má představovat futuristickou a odvážnější verzi Californie 1400, tedy ještě okázalejší a silovější cestovní motorku přímo stvořenou ke křižování celých kontinentů.
 
MGX-21 se tak honosí až brutálními detaily jako je masivní maska, plné přední kolo, velký přední blatník s pevnou zástěrkou nebo kryt chladiče dole před motorem. Právě četné karbonové díly včetně vík zadních kufrů nebo krytů nádrže dotvářejí futuristický vzhled tohoto modelu. Jeho technický základ přitom tvoří zmíněná California 1400. Nechybí proto charismatický motor s točivým momentem 102 Nm, 21“ přední kolo, pohodlné široké sedlo, ale ani výkonné brzdy Brembo s dvouokruhovým ABS. Tradiční je také bohatá elektronická výbava čítající tři palivové mapy, tři stupně vypínatelné kontroly trakce, tempomat, ale i Bluetooth pro spojení motocyklu s mobilem skrze multimediální platformu MG-MP zobrazující všemožné údaje o jízdě.
 
MGX-21 Flying Fortress bude bezesporu speciálním modelem vyčnívajícím z celé nabídky značky a jeho produkce bude omezena. Exponát vystavený v Miláně není ještě definitivní ale už se velmi blíží finální verzi, která bude brzy uvolněna pro on-line rezervaci s očekávaným zahájením výroby v srpnu 2016. Oficiální prezentace finální verze včetně předání prvním majitelům proběhne na slavné STURGIS Motorcycle Rally, již 75 let jednom ze světově nejznámějších setkání bikerů v USA, konaném 8 - 14. srpna 2016 v Jižní Dakotě.


 

Video

2016 new Moto #Guzzi MGX21 FlyingFortress promo videoDalší články sekce Motocykly