Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.

Deniz Öncü zajel solidní závod

13.03.2020

Turecký mladík Deniz Öncü bojoval v Kataru o top10, jeho týmový kolega Ayumu Sasaki se nedokázal dostat do dobrého tempa.

Turecký závodník Deniz Öncü velmi dobře vstoupil do letošní sezony. Na okruhu Losail v Kataru se mu podařilo zajet solidní kvalifikaci, ale i skvěle odstartovat do závodu, když postoupil na čtvrtou pozici. Pak ale udělal několik chyb a propadl se startovním polem, nicméně v závěru se mu podařilo opět dojet vedoucí skupinu a v ní postoupit na konečné 12. místo. Jeho týmový kolega Ayumu Sasaki tolik štěstí neměl. Japonec bojoval ve druhé skupině a cílem nakonec projel na nebodovaném, 19. místě.

Deniz Öncü
„Toto byl první závod sezony zde v Losailu. Během letošních testů v Jerezu a Kataru jsem velmi usilovně pracoval na dobrých výsledcích, což se projevilo ve volných trénincích a kvalifikaci, kde všechno proběhlo dobře s osmou pozicí na startovním roštu. Měl jsem skvělý start a na začátku závodu jsem postoupil až na čtvrté místo, i když jsem později ztratil několik pozic. Udělal jsem chybu a ocitl jsem se za top jezdci. Udělal jsem další chybu, ale podařilo se mi vzpamatovat se a znovu skupinu dojet. Podařilo se mi předjet další jezdce a skončil na 12. místě se ztrátou pouhých 1,485 sekundy na vítěze. Je to pro mne úžasné Jsem tak šťastný, protože jsem velmi tvrdě bojoval. Děkuji všem, kteří mne podporují, zejména mému týmu, který pracuje opravdu skvěle. Nyní je čas vrátit se domů a pracovat ještě tvrději na příští závod.“

Ayumu Sasaki
„Byl to těžký závod. O víkendu jsme se hodně zlepšili, ale nestačilo to. Abych byl upřímný, chtěli jsme víc. Toto není pozice, kde chceme být, ale já jsem se v tomto závodě naučil hodně věcí, protože během testu nebo tréninku normálně nenajezdíte 18 kol v řadě. V průběhu víkendu jsme narazili na nějaké potíže, ale o nich jsme nemohli vědět dříve. Nakonec jsme odvedli skvělou práci, motocykl byl perfektní. Nyní již známe naše slabá místa, takže se určitě můžeme v příštích závodech zlepšit. Myslím, že jsme na dobré cestě, i když jsem z konečného umístění zklamán. Jsem přesvědčen, že se tam dostáváme. Doufám, že příští závod bude velmi, velmi brzy, snad budeme cestovat do Ameriky.“