KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Salač dokončil dvanáctý

Tisková zpráva Filipa Salače
Filip Salač dokončil dvanáctý
15.08.2021
 

V neděli 15. srpna vyvrcholil letošní jedenáctý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z šestnáctého místa, ale po dobrém startu se propracoval na hranici nejlepší desítky. Cílem nakonec projel jako dvanáctý a připsal si další čtyři světové body.


Ranní warm-up znamenal pro Filipa desáté místo a spokojenost před závodem. „Ráno ve warm-upu jsem dojel desátý a byl jsem spokojený, ale dělali jsme drobné změny na motocyklu do závodu,“ popsal dopolední část neděle Salač.

V závodě se českému zástupci podařil start a posunul se o několik pozic dopředu. Po několika soubojích se bohužel Filipovi i některým jeho soupeřům utrhla vedoucí skupina a již se jim ji nepodařilo dojet. Cílem tak Salač nakonec projel jako dvanáctý a při druhém startu ve staronovém týmu opět bodoval. „Do závodu jsem měl dobrý start, cílem prvního kola jsem projížděl na desátém místě, ale pak se nám s po soubojích s dalšími jezdci utrhla ta první skupinka a už jsem nebyl schopný je dojet. Od poloviny závodu, kdy se mi trochu ojelo přední kolo, tak jsem měl trochu problémy s odskakováním a nemohl jsem tak pozdě brzdit. Celý závod jsem jel sám a vyzkoušel jsem hodně nových věcí, to pro mě bylo hodně důležité, protože jsem zatím jezdil rychlá kola jen za někým, ale takhle jsem jel celý závod 1:37, takže mi to dalo nové zkušenosti. Určitě nejsem úplně spokojený s výsledkem, ale naštvaný také nejsem a beru si z toho hodně pozitivních věcí. Už se nemohu dočkat dalšího závodu a děkuji všem za podporu,“ zhodnotil jedenáctý závod sezóny Filip Salač.

Kolotoč MotoGP teď bude mít jeden víkend pauza, znovu se rozjede za čtrnáct dní v britském Silverstone. Zda se Filipovi podaří navázat na dnešní bodový příděl, to se dozvíme za dva týdny touto dobou.
 


Další články sekce Moto3