KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filipa Salače čeká dobrá startovní pozice

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Filipa Salače čeká dobrá startovní pozice
02.10.2021
 

Světový šampionát silničních motocyklů MotoGP pokračuje patnáctým závodem tento víkend v americkém Texasu.


Do kategorie Moto3 zasáhne již tradiční účastník závodů mistrovství světa Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky, který v nyní hájí barvy CarXpert PrüstelGP. Trať naprosto sedí Filipovu jezdeckému stylu. Ostatně to potvrzuje i on sám.

Výsledky během pátečních tréninků ukazují vyrovnanost třídy, avšak náš závodník ukazuje, že jeho místo je mezi těmi nejlepší. Dokázal to druhým místem v prvním tréninku, prvním místem ve druhém tréninku, ale i časem v tréninku třetím, který ho rovnou vyšvihl do druhé kvalifikace, odkud si odváží sedmou startovní pozici.

„Zatím je to pro nás velmi pozitivní víkend. V první volném tréninku jsem byl na mokru druhý, ale mohl jsem vyhrát, kdybych si neprořadil v nájezdu na cíl, každopádně pocit byl velmi dobrý. Ve druhém tréninku se mi povedlo hodně dobré kolo a v něm jsem vyhrál. Pátek byl skvělý Dneska v sobotu jsme pracovali více na závodním tempu, kdy jsem jezdil sám, zkoušeli jsme závodní gumy a ty časy nebyly vůbec špatné. V závěru jsem kolo, které mě dostalo do druhé kvalifikace, zajel sám, což bylo také dobré. V kvalifikaci se mi povedlo zajet docela dobré kolo, i když mě v posledním sektoru zbrzdil pomalejší jezdec, takže jsem tam ztratil nějakou desetinku. Myslím si, že sedmé místo je pro zítřejší závod super a jsme tu hodně silní, takže věřím, že si závod užiji a zajedu nějaký dobrý výsledek,“ vzkázal Filip ze závodu za velkou louží.

Salač odstartuje do nedělního hlavního závodu ze sedmého místa, které je ve třetí startovní řadě. Spolu s ním doplní řadu osmý Andrea Migno a devátý Deniz Öncü. Nejrychlejší byl s časem 2´15.986 Jaume Masia.

Vystoupení našeho reprezentanta můžete sledovat již v neděli 3. října v 17:45 na stanici Nova Sport 1.


Další články sekce Moto3