KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hanika – cílem je první pódium

Foto: Team Red Bull KTM Ajo
Hanika – cílem je první pódium
11.03.2015
 

Před závěrečným testem kategorie Moto3 položili fanoušci jezdcům Teamu Red Bull KTM Ajo několik otázek. Zde vám přinášíme to, co zajímalo fanoušky Karla Haniky.

 
Jaký je tvůj cíl pro tuto sezonu?
Mým cílem je být v závodech silnější, než v loňském roce, abych ukázal můj skutečný potenciál. Minulou sezónu jsem něco předvedl, ale mohlo toho být více. Pokud pojedu každý závod na 100% a nebudu dělat chyby, myslím, že pak můžu držet krok s přední skupinou. Uvidíme, jak zahájíme sezonu v Kataru.
 
Každý si jako první všimne tvých vlasů, pokud se v letošním roce dostaneš na stupních vítězů, ostříháš se?
Doufám, že zlepším výsledky z minulého roku a dostanu se na stupně vítězů. Bylo by to velkým úspěchem. Pokud se to podaří, neostříhám se úplně, ale změním trochu styl. (se smíchem) Možná bych to nechal udělat šestkou.
 
Myslíš si, že v této sezoně je první podium dosažitelný cíl?
Ano, samozřejmě, že je to možné. Máme skvělý tým a dobrý motocykl. Tento rok je ideální čas pro první pódium. Mám víc zkušeností, než v loňském roce, a to mi dává větší důvěru.
 
Jedná se o druhý rok, kdy pojedeš v týmu Red Bull KTM Ajo, ale týmový kolegové se obměnili. Jaká je atmosféra společně s Miguelem Oliveirou a Bradem Binderem?
Atmosféra je velmi dobrá. Mechanici a všichni z nás tvoří rodinu, ve které se cítím velmi dobře. Poté, co se Miguel [Oliveira] a Brad [Binder] k nám připojili, se nic nezměnilo. Jsou to dobří kluci a jsou nyní součástí týmu Red Bull KTM Ajo. Mám je rád, protože je s nimi zábava. Myslím si, že všichni tři můžeme získat dobré výsledky pro náš tým.
 
V roce 2012 měl Ajo Motorsport tři jezdce na stupních vítězů. Myslíš si, že v tomto roce si to můžete zopakovat?
Ano, je to možné, protože mám více zkušeností, a myslím, že mám šanci se dostat na stupně vítězů. Miguel [Oliveira] a Brad [Binder] již ve své kariéře dosáhli umístění na stupních vítězů, takže myslím, že jsme dostatečně silní, abychom to společně dokázali.
 
Jaká je výhoda mít tři jezdci ve stejném boxu?
Jsme blíže k sobě, a to zlepšuje atmosféru v týmu. Je to také dobré, že můžeme na trati pomáhat jeden druhému, například porovnáním telemetrii. Poznáme tedy, jaká jsou místa, kde můžeme získat nějaký čas.
 
Loni si poprvé navštívil Argentinu. Líbilo se ti v zemi a okruh?
Ano, jak zem, tak i okruh jsou krásné. Nikdy předtím jsem nebyl v Jižní Americe. Všechny závody byly pěkné, ale mě se zejména líbila argentinská Grand Prix. To není země, kterou můžete navštívit každý den a Buenos Aires bylo úžasné. Rozložení okruhu je také jedinečné. Užíval jsem si ten víkend.
 
Která je tvá oblíbená trať?
Mám dvě: Assen a Sachsenring. Mám je hodně rád a vždy se mi na těchto okruzích dařilo. V loňském roce jsme tam měli také dobré výsledky, a tak doufám, že letos to bude opět dobré. Těším se na tamní závody.
 
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Red Bull Rookies Cupem a Mistrovství světa Moto3?
Je nepochybné, že oba šampionáty jsou na rozdílné úrovni. Upřímně řečeno, v Red Bull Rookies Cupu nebylo těžké dostat se mezi nejlepší a bojovat o vítězství. Tady v Mistrovství světa je mnohem obtížnější udržet si v průběhu závodu konzistenci a koncentraci. To je hlavní věc, kterou jsem se naučil v loňském roce. Doufám, že využiji zkušenosti, které jsem získal v loňském roce.
 
Jak ti říkají přátelé? "Karel?", "Kája?"
Obvykle mi v paddocku říkají Karel, což je mé jméno. V České republice dáváme jeden druhému přezdívky a moje je Kája. Moje matka mi říká Karlík.
 
Jaký je tvůj oblíbený dinosaurus?
Znám pouze Tyrannosauruse Rexe... tak je to jasné, ten byl celý můj život mým oblíbeným (se smíchem)
 
Proč používáš číslo 98?
Bylo to číslo, které mi dali při testování v Red Bull Rookies Cupu. Předtím jsem vždycky měl číslo 28 a chtěl jsem ho používat i v Red Bull Rookies Cupu. Jenže již ho měl jiný jezdec, tak jsem jezdil s 98, protože se mi to číslo líbilo, a protože jsem šampionát vyhrál. Nyní doufám, že ho můžu mít po celou svou kariéru.
 
Jsi pověrčivý? Máš nějaké rituály, které děláš vždy před závodem?
No, je pravda, že mám nějaké malé rituály, jako je poslech hudby před závody. Je to zvláštní forma motivace a koncentrace. Před závody nemám tendenci být příliš nervózní nebo ve stresu. Snažím se udržet dobrý pocit, jak s týmem, tak i se svými mechaniky. Snažím se, abych v sobě uvolnil tlak.
 
Jaký používáš šampon?
Samozřejmě Head & Shoulders. [se smíchem]

Další články sekce Moto3