KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Soukromé testy Moto3 Jerez – čtvrtek

Foto: A. Rivero (Circuit Jerez – Angel Nieto)
Soukromé testy Moto3 Jerez – čtvrtek
09.03.2023
 

První den soukromých testů týmů mistrovství světa Moto3 proběhl za nepříznivých podmínek.


První den privátních testů pro kategorii mistrovství světa Moto3 se dnes konal na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto za podobných povětrnostních podmínek, jaké do včerejška panovaly v kategorii MotoE, tedy za nestabilního a šedivého počasí s deštěm.

První trénink začal s velkým nadšením ze strany jezdců, kteří opět oblékli kombinézy, aby se poprvé v sezóně 2023 dostali do kontaktu se stroji, s nimiž budou bojovat v mistrovství světa. Jakmile zelené světlo signalizovalo začátek testu, vyrazili jezdci na trať, aby absolvovali první kola a využili toho, že asfalt byl téměř úplně suchý (s výjimkou některých specifických oblastí, kde se vyskytovaly vlhké skvrny). Takto probíhaly první dvě hodiny testu s tureckým jezdcem Denizem Oncüem v čele průběžného pořadí, dokud se pár minut před dvanáctou hodinou dopoledne náhle neobjevil jemný déšť, který rozmočil asfalt, a narušil tak plány jezdců a týmů, kteří se zastavili v boxech a čekali na zlepšení podmínek, které se nedostavilo, protože déšť, tentokrát intenzivnější, se vrátil o hodinu později a změnil pracovní harmonogram mnoha týmů. A pro jezdce, které příští týden čeká oficiální třídenní test v Portugalsku před startem první Grand Prix sezóny naplánované na konec měsíce na stejném okruhu, byl tento první den brán klidně a velmi opatrně, protože šlo o první kontakt v roce a příští týden jsou před nimi ještě oficiální testovací dny a nikdo nechce v těchto podmínkách riskovat, že utrpí vážnou havárii, která by mohla vést k fyzickým problémům před začátkem sezóny.

Proto, a s ohledem na okolnosti, za kterých se jelo na suchu (hned ráno, kdy byl asfalt ještě studený), a na několik kol, která jezdci za těchto suchých podmínek absolvovali, nemá časová klasifikace téměř žádný význam, je třeba poznamenat, že předtím, než se déšť objevil, byl na čele časových tabulek turecký jezdec Deniz Oncü s časem 1'49,041, následován Brazilcem Diogem Moreirou s časem 1'49,141, Italem Stefanem Nepou (1'49,553) a Španělem Danielem Holgadem (1'49,694) jako čtvrtým nejrychlejším. Zkušený italský jezdec Romano Fenati byl pátý s časem 1'49,699. Desítku nejlepších uzavírali Riccardo Rossi, Ayumu Sasaki, Filippo Farioli, Joel Lelso a Ivan Ortola. Andalusan z Los Palacios José Antonio Rueda, který v letošní sezoně debutuje v mistrovství světa s týmem KTM Ajo, byl čtrnáctý s časem 1'50,942 a ujel pouze dvanáct kol, zatímco David Muñoz (BOE Motorsport) rovněž ze Sevilly ujel patnáct kol a skončil sedmnáctý s nejlepším časem 1'51,487.

Zítra, kdy proběhne druhý a poslední den privátního testování této kategorie, předpovědi počasí naznačují výrazné zlepšení podmínek, takže jezdci a týmy jistě využijí tréninky k intenzivní práci s novými motocykly. 


Další články sekce Moto3