Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.

Test Moto2, Moto3 Jerez – středa

13.11.2014

Okruh Jerez de la Frontera od středy hostí jezdce a týmy kategorie Moto2 a Moto3, kteří zde zahájili třídenní test.

Po nočním dešti panovaly dopoledne nepříznivé podmínky, kdy vítr a zataženo dlouho bránily potřebné práci. Odpoledne sice vysvitlo slunce, ale některá místa na trati zůstala vlhká, což nutilo jezdce k opatrnosti. Nejrychlejším jezdcem na trati byl Francouz Johann Zarco, kterého následoval úřadující šampión Tito Rabat. Třetím nejrychlejším jezdcem dne byl Němec Sandro Cortese.

V rámci tohoto testování absolvoval svůj debut s motocyklem kategorie Moto2 aktuální Mistr světa nejslabší třídy Moto3, Marc Marquez. Ten v týmu Marc VDS Racing objel celkem 52 kol a zajel sedmnáctý nejrychlejší čas 1:45,050. Premiéru s motocyklem Moto2 absolvoval i Alex Rins, který se naopak seznamoval s motocyklem Teamu Pons.

Na dráze byli i jezdci nejslabší kategorie, z nichž nejlépe jezdila trojice týmu Red Bull KTM Ajo, když nejrychlejším byl Brad Binder před Miguelem Oliveirou a našim Karlem Hanikou. Dle informací z okruhu, druhý z českých jezdců, Jakub Kornfeil, zajel pátý nejrychlejší čas, nicméně většina jezdců nepoužila transpondery, a tak pořadí bude ve skutečnosti jiné.