KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

1. závod ADAC, Fassberg

Tisková zpráva Ondřeje Honzáka
1. závod ADAC, Fassberg
10.05.2016
 

První ostrý závod sezóny 2016 v našem prioritním seriálu ADAC Mini bike CUP se odehrál v sobotu 7.5.2016 na kartingové dráze na vojenském letišti ve Fassbergu.

 
Vše začalo pátečníma volnýma tréninkama za krásného slunečného počasí. Okruh byl lehce změněn oproti verzi v minulém roce a tak jsme se na volné tréninky velmi těšili. Už tak velmi úzká a technická dráha byla novým kusem asfaltu ještě více „zamotána“ a zpomalena. Tato úprava nám nakonec spíše pomohla jelikož poslední týdny trénujeme především precizní manévry na malém prostoru a tak jsme již od pátku podle stopek jezdili většinou až o 1s rychlejší časy než nejbližší konkurence. To nám dodávalo sebevědomí do sobotního oficiálního programu.
 
V prvním kvalifikačním tréninku přišlo malé zaváhání a lehký pád. I přes to, že Ondra odjel pouze asi 4 měřená kola stačilo to na průběžné třetí místo. Naše ambice byly po pátku, ale ještě o kousek vyšší a tak jsme doufali ve zlepšení ve 2, kvalifikačním tréninku. Všichni soupeři od pátku velmi zrychlili a tak to nebylo vůbec jednoduché. Posledním kolem Ondra zaznamenal nejrychlejší čas a pole position bylo naše. Základ pro dobrý výsledek v závodě jsme tedy měli.
 
Průběh obou závodů byl velmi podobný, vedení stylem start – cíl po celých dvacet kol. Jediný rozdíl byl ve startu do závodu, který se v prvním závodě nepovedl úplně optimálně a Ondra musel během prvních dvou zatáček bojovat o první místo. Během obou závodů měl Ondra na zádech největšího soupeře Frediho Heinricha, který celou dobu čekal na chybu nebo zaváhání, ale na předjížděcí manévr neměl.
 
Z toho výsledku jsme velmi potěšeni jelikož Ondra ukázal především stabilitu svého tempa v závodě a bezchybnost po celé dvaceti kolové závody. Již se velmi těšíme na příští víkend do Chebu, kde německý seriál pokračuje a konkurence bude mnohem vyrovnanější jelikož Němci jezdí do Chebu hodně trénovat po celý rok.


 


Další články sekce Minibike