KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondřej Vostatek v Móra de Ebre šestý

Tisková zpráva týmu Compos Racing
Ondřej Vostatek v Móra de Ebre šestý
21.04.2015
 

Dne12. dubna 2015 se na španělském okruhu v Móra de Ebre konaly druhé závody španělského šampionátu Cuna de Campeones, kde český jezdec Ondřej Vostatek dosáhl výborného výsledku v kategorii Mini GP 140 a v druhém závodě obsadil šesté místo.

 
Compos Racing Team se vydal na cestu do Španělska 9. dubna. Přestože se teamu nepodařilo odletět do Valencie podle plánu, nakonec včas dorazil na druhé závody letošní sezóny a Ondřej mohl nastoupit v Móra de Ebre jak k sobotnímu tréninku, tak k nedělní kvalifikaci a závodům.
 
Ondřej si na nové trati vedl už od počátku velmi dobře a v průběhu tréninku skvěle spolupracoval při nastavení motocyklu. Už v první kvalifikaci se mu dařilo a ze sedmadvaceti jezdců obsadil šesté místo. V druhé kvalifikaci ale soupeři zrychlili, a pro Ondru to znamenalo nakonec desátou startovní pozici.
 
V prvním závodě neměl Ondřej ideální start a o několik míst se propadl. Během závodu se ale dokázal dostat zpět na svojí pozici, a závod dokončil na 10. místě. Před druhým závodem došlo ke změně v nastavení motocyklu, což se významně projevilo v následujícím závodě. Ondra dobře odstartoval a dokázal zrychlit o 0,8 sekundy, což ho posunulo dopředu. Nakonec se mu podařilo vybojovat skvělou šestou příčku.
 
Po druhém podniku šampionátu zatím získal 27 bodů a v celkovém hodnocení drží deváté místo.
 
„Snažil jsem se zajet co nejlepší výsledek, což se mi povedlo v druhém závodě. Je to zatím moje nejlepší umístění ve Španělsku a doufám, že příště to bude ještě lepší. Trať byla nádherná a po Aragónu je určitě moje druhá nejoblíbenější. Bylo to prostě super a moc se těším na další závody“, řekl Ondřej Vostatek na závěr.

Další články sekce Minibike