KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondřej Vostatek získal počtvrté zlato

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka
Ondřej Vostatek získal počtvrté zlato
17.06.2015
 

13. června 2015 pokračoval německý šampionát ADAC Mini Bike Cup na okruhu v Templinu. I přes technické problémy v kvalifikaci a proměnlivé počasí potvrdil Ondřej Vostatek své kvality a dojel si již po čtvrté pro vítězství v obou závodech.

 
Po pátečním tréninku, který proběhl naprosto bez problémů, nastoupil Ondřej Vostatek do sobotní kvalifikace, která nebyla pro našeho jezdce vůbec jednoduchá. Po prvních kolech první kvalifikace Ondrovi přestal z neznámých důvodů fungovat motocykl tak, že na něm nebylo možné jet a Ondřej musel motocykl odstavit. První kvalifikaci tak ani nedokončil. Nakonec se tým po přezkoumání situace rozhodl pro výměnu elektroniky motocyklu, což se naštěstí ukázalo jako správný krok a Ondřej nastoupil do druhé kvalifikace ve velmi bojovné náladě. Nenechal nikoho na pochybách, že je letos jeden z nejlepších jezdců a získal další pole position sezóny se skoro jedno-sekundovým náskokem na druhého jezdce.
 
V prvním závodě Ondřej výborně odstartoval a ujal se ihned vedení. Nikdo ze soupeřů nebyl schopen akceptovat jeho tempo a Ondřej si dojel pro vítězství způsobem start – cíl s náskokem 8 sekund.
 
Ve druhém závodě Ondra také dobře odstartoval, ale spolu s ním i třetí Aaron Schäfer. Ondřej se ujal vedení a oba jezdci poodjeli zbytku závodního pole. V osmém kole dostihli vedoucí jezdci „kolaře“, kdy se při předjíždění dostal na krátkou chvíli Aron před Ondřeje. Při předjíždění dalšího pomalejšího jezdce volil lepší stopu zase Ondřej a dostal se zpět do vedení. Po té Aaron Schäfer boj o vítězství vzdal a pro vítězství i ve druhém závodě si dojel náš jezdec. Nyní má Ondřej Vostatek na kontě již 8 vítězství a s maximálním počtem 200 bodů vede průběžně v celkovém pořadí šampionátu s náskokem bez mála 100 bodů.
 
„Bylo to hodně zajímavé a po první kvalifikaci jsem se bál, jestli bude motocykl v pořádku. Naštěstí vše fungovalo a já se hodně snažil, abych zajel co nejlepší výsledek. To se nakonec povedlo a navíc to byl i rekord trati, takže sem byl hodně spokojen. V prvním závodě jsem hned od začátku jel na prvním místě a postupně si vytvořil náskok, takže do cíle jsem dojel už v pohodě. Pak mezi závody začalo pršet, takže jsme nevěděli do poslední chvíle, jak to bude vypadat na trati. Naštěstí bylo hodně teplo a trať celkem oschla. Ve druhém závodě to bylo těžší, protože jsem musel bojovat s Aaronem při předjíždění jezdců o kolo zpět. Na chvíli jsem ztratil vedení, ale pak si ho rychle vzal zpátky. Aaron to po té vzdal a já si dojel v pohodě i pro druhé vítězství. Rád bych proto moc poděkoval týmu BOS Racing za zapůjčení elektroniky, bez které bych asi jinak neměl žádnou šanci. Takže kluci díky moc“ dodal po závodech Ondřej Vostatek.

Další články sekce Minibike