KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mrkývka do čela MMČR

Foto: Petr Štola
Mrkývka do čela MMČR
30.08.2019
 

Jirka Mrkývka si z Rijeky odvezl dvě republiková vítězství, ale i postup do čela průběžné klasifikace domácího šampionátu Superstock600.


Dvě pódiová umístění v hodnocení šampionátu Alpe Adria, ale také dvě vítězství do hodnocení Mezinárodního Mistrovství ČR kategorie Superstock600. To je výsledek brněnského závodníka Jirky Mrkývky z pátého podniku letošní sezony silničních motocyklů, který se jel na chorvatském okruhu Rijeka.

„Na okruh jsme jeli už ve středu s tím že ve čtvrtek je celodenní testování,“ říká Jiří Mrkývka. „Ve čtvrtek jsem najezdil cca 50 kol. Vzhledem k tomu že se jednalo spíše o veřejné ježdění a na trati se pohybovalo vážně spoustu silničních jezdců, nedalo se moc jezdit rychle. Měl jsem dojem že jdeme ve čtvrtek správnou cestou, avšak v pátek to vůbec nefungovalo. Nějak jsme to kompletně překopali a odcházeli s časem 1:31.6, což bylo super. Večer v pátek jsme se jako vždy všichni odreagovali abychom přišli na jiné myšlenky a rád bych podotknul, že patřím k výborným hráčům UNA. V sobotu byla kvalifikace a mým cílem byla první řada. Vyjel jsem na starých pneumatikách abych chytil drive a nějak se po tom ránu rozkoukal. V půlce jsme to přezuli a zajel jsem 1:29.7 což jsem vůbec nechápal ale dělal jsem že jsem to měl v plánu.

Do závodu jsem chtěl odstartovat dobře abych se zařadil za místního Vugrince a zkusil sním poodjel. Start se mi klasicky nepovedl a musel jsem první kolo předjíždět což mě stalo nějaké ty vteřiny. Jakmile jsem se dostal na třetí pozici, řekl jsem si, že bych mohl stáhnout místního Tomassiniho. Pneumatiky mi po půly závodu začaly klouzat a zvolil jsem jinou taktiku. Pojedu pomaleji, budu šetřit gumy a sílu, a pojedu s Rannerem a Ederem, kteří jeli za mnou celou dobu a ke konci na to dupnu a ujedu. Vyšlo to a odnesl jsem si 16 bodů za třetí místo. Večerní oslava u activit se podařila na jedničku bych řekl. V nedělním Warm-Upu jsem se snažil nějak rozjezdit po ránu a jezdil jsem sám 31 nízkých. Druhy závod probíhal o něco lépe. Do první točky jsem byl na 5. místě a čekal jsem, že se zase zaseknu za kluky přede mnou a první dva mi ujedou. Jakmile jsem se dostal před Tarica a viděl před sebou Tomassiniho, vydal jsem se na stíhací jizdu. Mezitím Vugrinec vjel do pitu a bylo to jen mezi mnou a Tomassinim. Dvě kola do konce jsme ho předjel na brzdy v posledním sektoru ale jeho motorka měla více výkonu a vrátil mi to na cílové rovince. Poslední kolo byla moje zadní guma nepoužitelná a spokojil jsem se po skvělém závodu s druhým místem. Odvážím si spoustu bodů a slušný náskok v celkové hodnocení, kdy jsem na druhé příčce o 17 bodů a v MMČR první.

Těším se do Mostu a díky všem za pozitivní komentáře a plno podpory.“

 


Další články sekce MČR