KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Saša Pelikánová na úvod vybojovala pódium

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Saša Pelikánová na úvod vybojovala pódium
09.07.2020
 

Pelikánová při své premiéře v evropském motocyklovém poháru žen bojovala o vítězství a obsadila třetí místo.


Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová vybojovala v úvodním závodu evropského motocyklového poháru žen pódiové umístění, když po startu z pole position a napínavém souboji o vítězství obsadila třetí místo.

První závodní víkend obnoveného evropského motocyklového poháru žen, jenž oficiálně nese název Women’s European Cup, se konal na okruhu v Mugellu v rámci italského šampionátu CIV. Alexandra Pelikánová se v tomto poháru představila společně s dalšími dvanácti závodnicemi a už od začátku závodního víkendu patřila se svým motocyklem Yamaha YZF-R3 k těm nejrychlejším.

„Se závodním víkendem jsem spokojená. Startovala jsem z pole position, zajela nejrychlejší kolo závodu a skončila na bedně,“ rozplývala se po závodu Alexandra Pelikánová, která po celých deset kol bojovala o první místo. To nakonec získala Španělka Beatriz Neila Santos, za kterou se umístila domácí Roberta Ponziani následovaná právě dvacetiletou rodačkou z Brna, kterou od vítězství dělilo pouhých 0,181 sekundy. „První místo mi uniklo o vlásek, což je škoda. Ale motorka mi sedla, rychle jsem si zvykla na novou trať, a nakonec vybojovala bednu, takže jsem spokojená.“

Pro Pelikánovou byl úvodní závodní víkend evropského motocyklového poháru žen v Mugellu premiérou na tomto okruhu. V rámci nadcházejících závodů se postupně představí na dalších italských tratích. Celkem se v letošním ročníku tohoto poháru pojede pět závodů rozdělených do čtyř závodních víkendů. „Ráda bych v dalších závodech navázala na dobrý výkon z Mugella a opět bojovala o vítězství,“ uvedla Alexandra Pelikánová, která je v celkovém hodnocení ženského poháru na druhém místě i díky bonusovým bodům za získání pole position a dosažení nejrychlejšího kola závodu. „Děkuji všem partnerům a fanouškům za podporu, kterou mi vyjadřovali jak během přípravy na letošní sezónu, tak během závodního víkendu,“ dodala.
 


Další články sekce ME