KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Salač vyrazí do závodu jako třináctý

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Filip Salač vyrazí do závodu jako třináctý
02.04.2023
 

Motocyklový závodník Filip Salač odstartuje do GP Argentiny z páté řady.


Po úspěšných pátečních trénincích a druhém kombinovaném času si Filip Salač zajistil přímý postup do Q2. Do třetího tréninku ani nenastoupil, protože trať byla po dešti vlhká a svůj čas by už stejně nevylepšil. Mezičasy prvního kola kvalifikace vypadaly velmi nadějně, ale v deváté zatáčce přišel pád. Filip dokázal svůj Kalex zvednout, nastartovat a dojet do boxů. Následovala rychlá oprava a náš jezdec se stihl do kvalifikace ještě vrátit a zajet alespoň 13. čas.

V tu chvíli byla trať už téměř suchá, ale na některých místech zůstávala mokrá místa. Okruh Termas de Río Hondo klouže i za sucha a na vlhku je o to více zrádný. I když si Filip Salač i členové týmu QJMOTOR GRESINI RACING pomýšleli na lepší výsledek, do zítřejšího závodu nastoupí s optimistickou náladou.

„Dnešek pro nás nebyl ideálním dnem. Vzhledem k vlhké trati mi nepřišlo rozumné nastoupit do třetího tréninku. Zrychlit se v těchto podmínkách nedalo a bylo zbytečné riskovat. V prvním kole kvalifikace se mi podařilo nastavit dobré tempo, podle mezičasu jsem byl v tu chvíli nejrychlejší na trati a byl by to čas pod 1:43 minuty. Každopádně jsem šel hodně pozdě na brzdy a buď jsem najel na mokrý flek, nebo to už prostě bylo moc. Uklouzlo mi to docela ve velké rychlosti a motorka šla pana orel, takže byla dost potlučená. Po pár minutách se mi ji podařilo nastartovat. Dojel jsem do boxů, mechanici odvedli skvělou práci a zprovoznili motorku tak, abych stihl odjet alespoň jedno rychlé kolo. Nicméně náš Kalex pochopitelně nebyl v dobrém stavu, měl jsem ohnuté řidítko, nefungoval mi quickshifter, měl jsem problém při řazení i podřazování. Ale i přes to se těším na závod a věřím, že máme na to bojovat o přední místa. Tým předvedl skvělý výkon, motorku mi mechanici dokázali opravit během dvou minut,“ zhodnotil dnešní den Filip Salač #12.

Druhý letošní závod kategorie Moto2, který proběhne v neděli 2. dubna 2023, odstartuje ve 12:15 hodin místního času.


Další články sekce Moto2