KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Izan Guevara do Moto2

Foto: GasGas Aspar Team
Izan Guevara do Moto2
06.10.2022
 

Lídr světového šampionátu Moto3 v příští sezoně postoupí na poslední stupeň žebříčku Aspar Teamu a bude debutovat v kategorii intermediate.


Jezdec GASGAS Aspar Teamu Izan Guevara bude v roce 2023 debutovat v kategorii Moto2, čímž završí postup na žebříčku od Aspar Teamu Junior až po nejvyšší kategorii, v níž tým startuje v mistrovství světa. Guevara přestupuje do Moto2 ve své třetí sezoně jako jezdec mistrovství světa a s dosavadní bilancí šesti vítězství a celkem jedenácti umístění na stupních vítězů, z nichž deseti dosáhl v sedmnácti dosud odjetých závodech v roce 2022.
Guevara přišel do týmu Aspar v roce 2020 jako aktuální šampion European Talent Cupu. Ve své první sezóně v juniorském mistrovství světa získal titul s pěti vítězstvími a osmi umístěními na stupních vítězů v jedenácti závodech, z nichž některé byly památné, například ty v Aragonu, kde mu jeho převaha umožnila vyhrát tři závody se startem z dvaadvacáté pozice na startovním roštu.
V roce 2021 přišel čas na skok do mistrovství světa Moto3 s pomocí týmu GASGAS Aspar a už v prvním závodě v Kataru začaly kvality mladého španělského jezdce zářit. Na pro něj neznámé trati dojel Guevara sedmý. Postupně přicházely výsledky a po čtvrtém místě ve Velké Británii a v Aragonu dosáhl na okruhu Circuit of the Americas v USA - další pro něj neznámé trati - svého prvního vítězství v Moto3.
Na začátku roku 2022 Guevara přiznal, že jeho cílem bude titul, i když bude přemýšlet závod od závodu a hledat pravidelnost, která by mu umožnila dojet do konce sezony s matematickými možnostmi. Vítězství v Jerezu, Barceloně, Německu, Aragonu a Japonsku spolu s dalšími pěti umístěními na stupních vítězů mu umožnily vstoupit do závěrečné fáze sezony v záviděníhodné pozici, s náskokem 49 bodů v celkovém pořadí.

Izan Guevara
„Jsem velmi rád, že mohu oznámit, že v roce 2023 budu závodit v Moto2. Myslím si, že je ideální čas na tento skok, a to, že to udělám s týmem GASGAS Aspar, je také skvělé. Od juniorského mistrovství světa jsme společně vyrostli a nyní bojujeme o titul v Moto3. V týmu GASGAS Aspar se cítím jako doma a vím, že společně můžeme i v budoucnu dosahovat skvělých výsledků.“

Jorge „Aspar“ Martinez
„Léta pracujeme s mladými jezdci od kořenů, abychom pokračovali ve formování motocyklových šampionů, a poté, co jsme s Izanem Guevarou pracovali tři roky, jsme stále ohromeni jeho rychlostí a způsobem jízdy. Poté, co se s námi stal šampionem v juniorském mistrovství světa Moto3, letos bojuje o titul v Moto3, a to teprve ve své druhé sezoně v mistrovství světa. Jeho adaptace a progres jsou nezastavitelné a my věříme, že si v Moto2 povede velmi dobře.“
 


Další články sekce Moto2