KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení QJmotor Gresini Racing

Foto: Gresini Racing
Představení QJmotor Gresini Racing
21.01.2023
 

FOTOGALERIE - Tým QJmotor Gresini Racing je připraven na boj v šampionátu Moto2, podruhé se Salačem, který si dává za cíl v každém závodě být v top 10 a nováčkem v týmu, ale také s roční zkušeností v kategorii, Alcobou, kterého cíl je v každém závodě dojet v top5.


Konečně nastal ten čas v roce, na který jsme všichni čekali, prezentace týmu Gresini Ranig ročník 2023. Složení týmu již bylo odhaleno, Filip Salač, český jezdec, který už má za sebou jednu sezónu pod hlavičkou Gresini. V loňském roce byl ve svém nováčkovském roce v Moto2 velmi blízko k vítězství, když za prudkého deště v Thajsku obsadil druhé místo, což se ukázalo jako jeho první pódium v kategorii Moto2. Na druhé straně boxu najdeme Jeremyho Alcobu, nováčka v týmu Moto2, ale také dobře známou tvář uvnitř rodiny Gresini, protože se s týmem z Faenzy pustil do mistrovství světa Moto3 ve dvouletém období 2020-2021.
Zcela nové jsou barvy. Červená, která okamžitě upoutá vaši představivost, se mísí s bleděmodrou barvou Gresini, aby vřele přivítala QJMOTOR, nového titulárního sponzora týmu Gresini Moto2 na příští tři roky. Společnost se sídlem ve městě Wenling (Čína) se specializuje na výrobu špičkových velkoobjemových motocyklů, skútrů a také elektrických dvoukolových strojů. Společnost QJMOTOR vyváží své výrobky do 130 zemí a regionů a vybrala si tým Gresini Moto2, aby dále zviditelnila svou značku po celém světě, přičemž její logo bude viditelně umístěno na týmových motocyklech, kombinézách jezdců, týmovém oblečení, panelech boxů a nákladních vozidlech... a také na skútrech QJ MOTOR, které budou jezdci používat k přepravě v paddocku.

Filip Salač
„Jsem rád, že můžu začít svůj druhý rok v Moto2 s týmem, který už znám. V posledních závodech roku 2022 jsme odvedli dobrou práci a doufám, že začneme tam, kde jsme skončili. Mým cílem je získat co nejvíce zkušeností a pokusit se dokončit všechny závody v top10 a bodovat. Pro mě jako jezdce to bude velmi důležitá sezóna, protože už nejsem nováček a je čas, abych ukázal svůj skutečný potenciál. Nyní se přesouvám do Španělska, abych co nejlépe trénoval a byl připraven na první test sezony. Doufám, že vše bude fungovat podle mých představ, a že v týmu najdu stejnou atmosféru jako loni, která byla úžasná“

Jeremy Alcoba
„Jsem moc rád, že jsem zpátky v rodině Gresini, v týmu, který mi dal úplně první šanci vstoupit do mistrovství světa. Bude to můj druhý rok v této kategorii a mým cílem je top5 v každém závodě a proč ne, pódia a vítězství. Vím, že musím tvrdě pracovat zejména v sobotu, která byla loni mou slabinou. V neděli místo toho máme potenciál udržet se na předních pozicích. Vím, že to bude těžké, úroveň je tak vysoká, protože do MotoGP postoupil jen jeden jezdec. Ale bude to pro mě další motivace, abych ze sebe vydal to nejlepší. Už se nemůžu dočkat.“
 


Další články sekce Moto2