Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Salač v posledním závodě za 3 body

09.11.2022

Filip Salač ve svém letošním posledním závodě GP Moto2 získal tři body za třinácté místo ve Valencii.

Poslední závodní neděle sezony 2022 přinesla závodníkům týmu Gresini Racing Moto2 spoustu emocí. Filip Salač se musel znovu vypořádat se silnou bolestí zraněné ruky, zatímco Zaccone absolvoval svůj poslední závod na stroji Moto2 týmu z Faenzy.
Jezdec č. 12 měl výborný start do závodu ze šestnáctého místa na startovním roštu. Během úvodního kola jel v útočném módu a podařilo se mu probojovat až na dvanácté místo, když poprvé přejel cílovou čáru. Bohužel bolest v ruce o sobě začala dávat vědět a nedovolila mu jet naplno. Přesto se Filip Salač nevzdal, jel přes bolest a ve finále sezony vybojoval tři body.
Alessandro Zaccone měl náročnější závod. Italský jezdec měl v první části závodu problémy dostat se do tempa kvůli nedostatku citu v přední části motocyklu. Pocit se zlepšil v posledních kolech, kdy Kalex #61 projel cílem šestnáctý a velmi blízko bodům.

Filip Salač
„Byl to dobrý den, i když kvůli silné bolesti v ruce dost náročný. Přesto jsme skončili na třináctém místě a získali další tři body. Nemám dost vlídných slov, abych poděkoval týmu za vše, co pro mě v této první sezoně Moto2 udělal. Dosáhli jsme skvělých výsledků a mého prvního pódia ve střední třídě. Odvedli jsme fenomenální práci a já se nemohu dočkat, až začnu pracovat na roce 2023.“