KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Test Moto2 Jerez – pondělí

Foto: Circuito de Jerez-Ángel Nieto
Test Moto2 Jerez – pondělí
22.11.2021
 

Na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto začala příprava pilotů kategorie Moto2.


Několik týmů Moto2 (MarcVDS, SAG, Speed Up, Gresini, American Racing, Pons Racing NTS Racing, MVagusta Forward, VR 46 Racing a Aspar Team) včera zahájilo předsezonní přípravu na sezonu 2022 prvním dnem privátního testování na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto a řada z nich dnes pokračovala v dokončování prvních kontaktů se svými stroji. Tým KTM, který dnes zahájil předsezónní přípravu se Španělem Pedrem Acostou v doprovodu dalšího Španěla Augusta Fernandeze, si pobyt v Jerezu prodlouží o další den, stejně jako týmy Dynavolt Intact, Speed Up a Forward MV Augusta, které budou dokončovat zítřejší test.

Dnešní den začal mlhou a vysokou vlhkostí, ale s přibývajícími hodinami se to zlepšovalo a na obzoru nebyly žádné známky deště, i když trať byla po celý den chladná, což znamenalo, že teplota pneumatik nebyla ideální, což také vedlo k mnoha haváriím během dnešního dne, když na zemi se ocitlo celkem 14 jezdců. Poprvé také bylo vidět mnoho změn jezdců v různých týmech, například Aron Canet a Jorge Navarro, nyní v řadách Pons Racing, Tony Arbolino v týmu Marc VDS jako týmový kolega Sama Lowese, který v této struktuře pokračuje ještě jeden rok. V Moto2 debutuje také Argentinec Gabriel Rodrigo, zatímco Fenati, který již v Moto2 závodil, se vrací do této kategorie s týmem Speed Up, kde je jeho týmovým kolegou Španěl Fermín Aldeguer. Nový tým a barvy má také jezdec z Cádizu Marcos Ramírez. V tomto případě přechází z American Racing do MV Agusta Forward Racing. Filip Salač a Alessandro Zaccone střídají Giannantonia a Bulegu v týmu Federal Gresini Racing.

Co se týče neoficiálních časů na kolo, nejrychlejší čas dne zajel Celestino Vietti (1'41,706), následovaný Španělem Aronem Canetem (1'41,931). Třetí nejrychlejší čas zajel Fermin Aldeguer s časem 1'41,959, následovaný Jakem Dixonem s časem 1'42,209. Pátý nejrychlejší čas zajel Simone Corsi 1'42,330 a šestý byl Španěl Augusto Fernandez s časem 1'42,410. Náš Filip Salač zajel čas 1:42,548, se kterým skončil na osmém místě.
 


Další články sekce Moto2