KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alessio Finello za Gresiniho v MotoE

Foto: Gresini Racing
Alessio Finello za Gresiniho v MotoE
15.12.2021
 

Team Felo Gresini Racing prozradil jméno svého druhého jezdce pro světový pohár MotoE sezony 2022, stal se jím Ital Alessio Finello.


Posledním článkem pro sezonu 2022 je Alessio Finello, mladý jezdec z Turína, který se připojí k Matteu Ferrarimu v boxu týmu Felo Gresini MotoE.
Finello, kterému bude 27. února 24 let, se poprvé dostává na světovou scénu v kategorii, kterou je třeba objevit. Několik sezon strávil v Moto3, Supersport600 a národní trofeji v italském silničním šampionátu a předtím v italském motardovém šampionátu. Dobrodružství Alessia Finella oficiálně začne prvními testy v Jerezu 7. března, i když práce v závodním oddělení ve Faenze již začaly.

Alessio Finello
„Jsem opravdu šťastný, že se mohu připojit k tomuto týmu, k této rodině. Nemohu se dočkat, až začnu. Je pro mě ctí udělat tento kvalitativní skok s týmem Gresini a jet v mistrovství světa MotoE. Je to nová kategorie, která vždy přitahovala mou pozornost. Sleduji jí od roku 2019, závodit v ní byl můj cíl Děkuji týmu, že mi dal tuto příležitost.Určitě to bude těžká sezóna, protože mi chybí zkušenosti, ale už se nemůžu dočkat, až začnu. Teď mě čeká pár dní dovolené a pak už se moje hlava zaměří na první testy a sezónu 2022.“


Další články sekce MotoE