KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Granado nejrychlejší v prvním testu

Foto: LCR MotoE Team
Granado nejrychlejší v prvním testu
11.03.2023
 

Brazilec Eric Granado byl nejrychlejším pilotem úvodního IRTA testu kategorie MotoE, který proběhl tento týden v Jerezu.


Pro piloty týmu LCR Erica Granada a Miquela Ponse skončily tři intenzivní testovací dny na okruhu v Jerezu. Brazilec byl nejrychlejší v kombinovaném pořadí (1.47'053) a Španěl desátý (1.47'810).
První oficiální test roku 2023 byl jedním z nejočekávanějších okamžiků, protože znamenal novou éru pro tým i jezdce, začátek jejich příběhu s elektrickými motocykly Ducati. Italská značka zahájila svou cestu jako výhradní dodavatel světového poháru FIM MotoE a dosavadní ohlasy jezdců i týmu jsou optimistické.
Objevování nového stroje a jeho poznávání bylo hlavním cílem testu. Povětrnostní podmínky pozměnily původní harmonogram a byly poznamenány značným deštěm v průběhu tréninků. Tým však nasbíral cenné informace a nyní je výchozí bod jasný.
Jedním z nejzajímavějších bodů nového motocyklu je jeho hmotnost; 225 kg (asi o 30 kg méně než u předchozího modelu) a nový karbonový rám. Současné motocykly navíc počítají s kontrolou trakce. Tyto prvky pomohly Ericovi a Miquelovi, aby se na motocyklu cítili pohodlně.
Další zastávkou kalendáře MotoE budou testy v Katalánsku, které jsou naplánovány na 3., 4. a 5. dubna.

Eric Granado
„Byl to pozitivní test, povětrnostní podmínky nám nepomohly, ale s motorkou jsem opravdu spokojený. Líbí se mi a hned jsem se na ní cítil dobře. Moc děkuji týmu za práci, kterou v těchto dnech odvedl.“

Miquel Pons
„Ještě musím pochopit některé oblasti Ducati, ale celkově jsem spokojený, byl to pozitivní test. Věřím, že v Montmelu vyzkoušíme nové věci. Chtěl bych poděkovat chlapcům z týmu, odvedli skvělou práci.“
 


Další články sekce MotoE