KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

IRTA test MotoE Jerez 1 – pondělí

Foto: A. Rivero (Circuit Jerez – Angel Nieto)
IRTA test MotoE Jerez 1 – pondělí
06.03.2023
 

Na okruhu Circuit Jerez – Angel Nieto dnes začal první třídenní test pro kategorii elektromotocyklů.


Třídenní oficiální testy poskytnou týmům a jezdcům možnost poprvé vyzkoušet nový motocykl šampionátu, Ducati MotoE V21L, který nahradí dosud používané Ego Corsa Enérgicas. Hlavní změna spočívá v hmotnosti těchto motocyklů, která se oproti strojům z loňské sezony snížila přibližně o 20 kg a od prvního závodu MotoE 2019 o téměř 40 kg. Nové zadní pérování, vidlice s větším zdvihem, systém kapalinového chlazení baterie a elektrická zadní brzda, to jsou hlavní technické novinky, které představila Ducati MotoE.

V tento první den nebylo počasí příliš příznivé s šedivým dnem, kdy se déšť objevil jak před začátkem testu, tak i v průběhu celého dne. Tréninky tak probíhaly na vlhké trati, což znamenalo, že jezdci museli při jízdě za těchto podmínek dbát maximální opatrnosti, navíc na novém, zcela neznámém stroji, na který si museli zvykat a přizpůsobovat se mu za pochodu. Za těchto okolností byl v prvním tréninku nejrychlejší Švýcar Randy Krummenacher s časem 1'58,847. Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Luca Salvadori s časem 1'55,522. Za ním následovali Matteo Ferrari a Jordi Torres, Tito Rabat byl mezi nejrychlejšími jezdci čtvrtý. Třetí jízdu dne vyhrál italský jezdec Kevin Manfredi s časem 1'56,134, následovaný Jordim Torresem a Matteem Ferrarim. Konečně čtvrtá rozjížďka dne se tentokrát konala za silného deště a nejrychlejší byl Švýcar Randy Krummenacher s časem 2'02,117. Druhý skončil Španěl Héctor Garzo (2'02.306) a třetí Luca Salvadori.

Na konci dne a po sečtení časů ze čtyř jízd byl nejrychlejší Luca Salvadori z týmu Pramac MotoE s časem 1'55,522 ve druhé jízdě. Matteo Ferrari z týmu Gresini MotoE byl na konci dne druhý s časem 1'55,710. Třetím nejrychlejším časem dne byl Kevin Manfredi (Ongetta Sic58) (1'56,134). Nejlepším Španělem byl Jordi Torres, který skončil čtvrtý s časem 1'56,257, zatímco Héctor Garzó a Tito Rabat obsadili šesté, resp. sedmé místo.

Zítra, v úterý, je na programu druhý den oficiálního testu se stejným časovým harmonogramem. 


Další články sekce MotoE