KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jordi Torres podepsal s Asparem pro MotoE

Foto: Aspar Team
Jordi Torres podepsal s Asparem pro MotoE
30.10.2022
 

Openbank Aspar Team bude mít v roce 2023 dvojnásobného mistra světa MotoE v čele svého projektu.


Jordi Torres bude v roce 2023 jezdit za tým Openbank Aspar Team a jeho cílem bude titul mistra světa MotoE. Tým tak podpisem smlouvy s dvojnásobným šampionem MotoE, kterého čeká druhá etapa v týmu vedeném Jorgem Martínezem "Aspar", posiluje svůj závazek vůči kategorii elektromotocyklů. Nová sezona bude pro oba plná výzev, protože kalendář se rozšíří na osm podniků v sedmi různých evropských zemích, celkem 16 závodů, a přibude nový výrobce, Ducati, což do velmi sporné kategorie vnese další nejistotu.
Torres vstupuje do své čtvrté sezony v „elektrické“ kategorii, která v roce 2023 získá status mistrovství světa, s bilancí dvou vítězství, osmi pódií a tří pole position v posledních třech sezonách. Jeho velká pravidelnost mu umožnila získat titul ve své premiérové kampani v roce 2020 a následně jej v roce 2021 zopakovat. Zranění v Grand Prix Francie 2022 mu zabránilo bojovat o třetí korunu, o což bude v nadcházejícím roce usilovat s týmem Openbank Aspar.
Katalánský jezdec startoval s týmem Aspar v letech 2011 až 2014, první dvě sezony jako náhradník. Rok 2013 byl jeho nejlepším rokem, kdy zvítězil na Sachsenringu a celkem třikrát se umístil na stupních vítězů, což ho vyneslo na desáté místo celkově.

Jorge Martínez "Aspar"
„Cílem týmu Openbank Aspar je bojovat o stupně vítězů a vítězství v mistrovství světa MotoE a věříme, že s Jordim Torresem se nám to v roce 2023 podaří. Je radost, že po etapě v Moto2, v níž se nám společně podařilo vystoupat na vrchol, můžeme opět spojit naše cesty. Doufáme, že se nám podaří zopakovat skvělé výsledky, a proto mu dáme k dispozici všechny nástroje, aby mohl bojovat o titul v MotoE.“

Jordi Torres
„Jsem velmi rád, že se vracím do týmu Aspar, do týmu, který mi dal příležitost závodit v Moto2 v roce 2011 a který mi věřil, že udělám velký skok a budu moci rozvíjet svou kariéru. Vracím se do týmu s novou výzvou, bojovat o titul mistra světa MotoE. Jsem rád, že to mohu dělat s pomocí Jorgeho Martíneze "Aspara" a jeho týmu, s níž sdílím hodnoty a cíle. Bude to přechodná sezóna s novým motocyklem, který má blíže k závodnímu motocyklu a s nímž budeme muset tvrdě pracovat na zlepšení. Velkou motivací je také to, že mám po svém boku Nica Terola jako sportovního ředitele. Společně jsme bojovali bok po boku, známe se dokonale a vím, že bude pracovat nonstop. Budu tvrdě pracovat, mám velkou motivaci a nemůžu se dočkat, až začnu.“
 


Další články sekce MotoE