Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.

Niki Tuuli se vrátil na motorku

17.03.2020

Po těžké havárii v loňské sezoně znamenal test MotoE v Jerezu pro Fina Tuuliho návrat do sedla motocyklu.

Během prvního oficiálního testu kategorie FIM MotoE World Cup byl mezi startujícími jezdci i finský závodník Niki Tuuli. Pro pilota Avant Ajo MotoE Teamu to byl návrat do sedla závodního motocyklu od jeho loňské těžké havárie. Během třídenní práce patřil neustále mezi top ten jezdce. Test zakončil 8. nejlepším časem 1:48,337, se kterým po 76ti najetých kolech ztratil na nejrychlejšího Ferrariho 0,843 sekundy.

NIKI TUULI
„Celková analýza tohoto prvního testu je pozitivní. Zpočátku bylo pro mne trochu obtížné se znovu přizpůsobit motocyklu MotoE, protože jsem kvůli dlouhému zranění, které jsem utrpěl v minulé sezoně, dlouho na motorce nejezdil. Naším cílem bylo zlepšovat se každý den a to se nám podařilo. Test jsme zvládli velmi dobře a dokončili jsme náš pracovní plán. Jsme šťastní, i když nejsme v celkové klasifikaci na předních pozicích. Během posledního tréninku jsme dosáhli našich osobních nejlepších časů, což znamená, že jsme byli důslední. Našli jsme dobré nastavení a na své motorce se cítím pohodlně. Jsem velmi spokojen s prací, kterou celý tým odvedl. Jsme připraveni na začátek sezony 2020 a jediné, co nyní potřebujeme, je vrátit se k stoprocentní fyzické kondici.“