KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Okubo a Zaccone po testu v Jerezu

Foto: Tech3 E-Racing
Okubo a Zaccone po testu v Jerezu
10.03.2023
 

Tech3 E-Racing zahajuje novou éru MotoE s Ducati v testu v Jerezu.


V seriálu elektrických motocyklů začalo nové dobrodružství, když se Ducati stala oficiálním dodavatelem mistrovství světa FIM Enel MotoE, které bude v roce 2023 hostit šestnáct závodů v osmi kolech. Tech3 E-Racing zamířil do španělského Jerezu na první oficiální test letošního roku, přičemž oba nově příchozí jezdci Japonec Hikari Okubo a Ital Alessandro Zaccone si s chutí vyzkoušeli nový paket od italského výrobce Ducati.

DEN 1
Pondělí bylo pro „elektrickou“ posádku s Ducati prvním školním dnem. Alessandro Zaccone i Hikari Okubo zahájili svůj testovací program již dopoledne a na trati strávili co nejvíce času, než jim silný odpolední déšť zabránil v dalších aktivitách. Na konci hry prvního (mokrého) dne se Zaccone umístil v kombinovaném pořadí na desátém místě (1'57,747) a jeho nový týmový kolega Hikari Okubo na třináctém místě s nejrychlejším kolem v čase 1'58,415.

DEN 2
Úterý začalo deštěm a zataženou oblohou, ale počasí se nakonec začalo zlepšovat a slicky nakonec vyjely na trať. To logicky znamenalo, že odpoledne mohly časy klesat. Také pocity na novém motocyklu se staly přirozenějšími, zejména pro Okuba, kterému se během závěrečného tréninku podařilo zapsat nejrychlejší kolo za 1'47,526. Na konci druhého dne mu patřilo šesté místo v průběžném pořadí. Tento čtvrtý a závěrečný trénink dne, který probíhal za plného sucha, znamenal, že se všichni jezdci snažili zajet rychlé kolo, a výjimkou nebyl ani Zaccone, který zaregistroval kolo v čase 1'48,219, což mu vyneslo třinácté místo.

DEN 3
Třetí a poslední středeční den začal opět deštěm, což znamenalo, že v prvním tréninku se na trať moc jezdců nevydalo. Podmínky na trati se nakonec v průběhu dne zlepšily a od tréninku číslo 2 se mohlo začít pracovat. Ital Zaccone dokončil den na sedmém místě s kolem za 1'48,395 a Okubo nebyl daleko za ním na sedmém místě s nejlepším časem 1'48,468.

Jezdci týmu Tech3 E-Racing Hikari Okubo a Alessandro Zaccone dokončili svůj první oficiální test v Jerezu na šestém, resp. třináctém místě v pořadí. Už se toho hodně naučili, ale stále je třeba ještě něco pochopit, než budou plně připraveni na sezónu 2023. Elektromotocykly se vrátí příští měsíc na další třídenní testování v Barceloně, které se uskuteční 3.-4.-5. dubna 2023.

Hikari Okubo
„Z prvních tří dnů s týmem Tech3 E-Racing mám velkou radost. Přijali mě s otevřenou náručí a už teď se cítím, jako bych tu měl rodinu. První tři dny v Jerezu jsme absolvovali s novou motorkou Ducati a oproti té, kterou jsme měli loni, je tu spousta rozdílů. Než budeme schopni být nejrychlejší, musíme tyto rozdíly pochopit a naučit se je. Ani povětrnostní podmínky nebyly ideální: hodně pršelo a na suché trati nám zbylo velmi málo času, takže jsme dělali, co jsme mohli. Máme dobrý základ pro práci na dalším testu v Barceloně na začátku dubna.“

Alessandro Zaccone
„Právě jsme v Jerezu dokončili první tři dny testování nového motocyklu Ducati. Počasí nám moc nepřálo, hodně pršelo, podmínky na trati byly smíšené, což nám ztěžovalo absolvování celého testovacího programu. Z mé strany si musím znovu zvyknout na elektrickou motorku, pneumatiky, data a mnoho dalších drobností, které se mi vrátí až s několika dalšími dny na trati. Nejlepší práci jsme dnes odvedli v závěrečný den, ale myslím si, že máme ještě hodně prostoru ke zlepšení, který využijeme při dalším testu v Jerezu. S týmem se cítím dobře, je to dobrá parta lidí, kteří dobře pracují, a jsem si jistý, že společně můžeme zažít skvělou sezonu. Uvidíme se na dalším testu v Barceloně“
 


Další články sekce MotoE