Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.

Okubo: soustředím se na titul

10.02.2021

Tým Avant Ajo MotoE bude v jeho třetí sezoně poháru elektromotocyklů zastupovat japonský jezdec Hikari Okubo.

Sedmadvacetiletý japonský jezdec Hikari Okubo se stal pilotem týmu Avant Ajo MotoE, za který bude startoval ve světovém poháru elektromotocyklů MotoE. Japonec po úspěších v domácím šampionátu All Japan, kde v roce 2010 získal titul v kategorii 125GP, startoval od roku 2016 v Mistrovství světa Supersport. Nyní na něj čeká nová výzva, ve které si klade ten nejvyšší cíl, tedy zisk celkového prvenství.

Hikari Okubo
„Jsem velmi šťastný, že jsem součástí týmu Avant Ajo MotoE. Mnoho Japonců tuto rodinu zastupovalo, takže jsem si ji vždy velmi vážil. Vím, že společně můžeme mít dobré závody. Budu první asijský jezdec, který se zúčastní světového poháru FIM MotoE, takže je to velmi důležitý krok. Chci nějaké velké úspěchy pro budoucnost japonského motocyklového sportu. Tato sezóna nebude jen osobním milníkem, ale také výzvou pro novou generaci asijských motocyklových talentů. Nemůžu se dočkat, až začnu pracovat se zaměřením na titul. Kdybych to vyhrál, byl by to splněný sen. Vím, že máme potenciál dokázat velké věci, takže se budu snažit ze všech sil v každém letošním závodě.“