KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První test Ducati MotoE

Text: jnyk, Zdroj: TZ Ducati
První test Ducati MotoE
21.12.2021
 

Italská továrna Ducati absolvovala na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu historicky první test prototypu MotoE.


Jak jsme vás již dříve informovali, od roku 2023 přebírá italská Ducati pozici výhradního dodavatele do šampionátu elektrických motocyklů MotoE. Za tímto účelem již Ducati odstartovala vývoj nového stroje a v uplynulých dnech proběhl vůbec první ostrý test prototypu, který se odehrál na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu.

Michele Pirro (testovací jezdec): „Testovat motocykl MotoE byl skvělý zážitek, protože se jedná o důležitý milník v historii Ducati. Motorka je lehká a má velmi dobrý balanc. Vazba mezi plynem a zadním kolem je velmi podobná motocyklu MotoGP. Pokud by zde byl stejný hluk a nerozhodli bychom se snížit výkon na 70%, skoro bych nepoznal rozdíl mezi strojem MotoGP.

Roberto Cané (ředitel eMobility Ducati): „Zažíváme historický moment, vypadá to skoro jako splněný sen. První elektrická Ducati pro nás byla obrovskou výzvou, a to jak chováním na trati, tak i časem, ve kterém jsme ji museli stvořit. Práce týmu v posledních měsících ale přinesla své ovoce. Stále jsme ale teprve na začátku, jedná se ale o první důležitý krok.“


Další články sekce MotoE