KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Simoncelli: MotoE bylo unáhlené

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: SIC58
Simoncelli: MotoE bylo unáhlené
11.01.2020
 

Majitel týmu SIC58 prohlásil, že s příchodem MotoE se mělo ještě několik let počkat, především kvůli aktuální hmotnosti baterií.


Otec Marca Simoncelliho provozuje svůj tým i v poháru elektrických motocyklů MotoE, kde jeho barvy v sezoně 2019 hájil italský závodník Mattia Casadei. Nyní se Paolo Simoncelli ohlédl za premiérovou sezonou tohoto šampionátu.

Jak Paolo prohlásil, MotoE je určitě zajímavou kategorií v rámci závodních víkendů Grand Prix, ale zároveň tento zkušený muž dodává, že možná byl příchod této kategorie do Mistrovství světa příliš unáhlený.

„Aktuálně je největším problémem těchto motocyklů jejich váha, když motorka váží 280 kg, je to jednoduše příliš. Dle mého názoru se mělo s příchodem této kategorie ještě pár let vyčkat a baterie dál vyvíjet. Jakmile by se podařilo získat baterie, které by byly o 50 nebo 60 kilogramů lehčí, už by se s tím dalo pracovat mnohem lépe. Když si vezmete, kolik ty baterie aktuálně váží a to, že vydrží pouhých 5 nebo 6 kol… Zároveň jsem ale toho názoru, že by nemělo smysl snižovat výkon motocyklů jen kvůli tomu, aby se mohl jet závod na více kol,“ řekl Paolo Simoncelli.


Další články sekce MotoE