KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tech3 už má jasno o jezdcích pro MotoE

Foto: Tech3 MotoE Team
Tech3 už má jasno o jezdcích pro MotoE
18.11.2022
 

Zaccone a Okubo tvoří sestavu Tech3 E-Racing pro mistrovství světa FIM Enel MotoE 2023.


Tech3 E-Racing představil svou zbrusu novou sestavu pro mistrovství světa FIM Enel MotoE v roce 2023, kdy se tento elektrický seriál rozšíří na osm kol a šestnáct závodů.
Ital Alessandro Zaccone, třiadvacetiletý rodák z Rimini, se po prvních dvou sezónách v letech 2020 a 2021, kdy absolvoval celou sezónu v mistrovství světa Moto2 a obsadil čtyřiadvacáté místo v průběžném pořadí, vrátí v roce 2023 do elektrického seriálu. V roce 2020 byl Ital dvanáctý v šampionátu, v následujícím roce zvedl laťku jedním vítězstvím a dvěma umístěními na stupních vítězů, na jejichž konci skončil pátý v šampionátu. Touží závodit za italského výrobce a při svém návratu do této kategorie bude usilovat o vítězství a mistrovský titul.
Vedle něj doplní sestavu Tech3 pro rok 2023 Japonec Hikari Okubo. Devětadvacetiletý rodák z Kodaiky po několika letech ve World Supersport zahájí svůj třetí rok v elektrickém seriálu v řadě. Poté, co rok 2021 uzavřel na dvanáctém místě v průběžném pořadí, vylepšil své výkony v roce 2022 šestým místem v průběžném pořadí a prvním pódiovým umístěním na Velké ceně Francie. Japonský jezdec, který je nadšený, že se stal součástí rodiny Tech3, se bude těšit na boj o vítězství a ještě silnější pozici v šampionátu.

Alessandro Zaccone
„Jsem opravdu šťastný, že jsem se připojil k Tech3 E-Racing a nemůžu se dočkat, až si v roce 2023 vyzkouším novou motorku Ducati. Šampionát MotoE čeká velký krok a já jsem hrdý, že mohu být jeho součástí. Máme na to potenciál, takže naším cílem bude v příštím roce vyhrávat závody a šampionát. Chtěl bych poděkovat Hervému Poncharalovi za příležitost a doufám, že mu v příští sezoně poskytnu co nejlepší emoce. Příští rok na shledanou“

Hikari Okubo
„Jsem velmi rád, že se mohu připojit k rodině Tech3 v šampionátu MotoE pro rok 2023. Tento tým má dlouhou historii v Grand Prix a v průběhu let v něm působilo mnoho japonských jezdců, takže je mi ctí stát se jedním z nich. Těším se, že příští rok začneme nové dobrodružství, a naším cílem bude bojovat o vítězství a dobrou pozici v šampionátu.“
 


Další články sekce MotoE