KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zaccone a Okubo po testu v Barceloně

Foto: Tech3 E-Racing Team
Zaccone a Okubo po testu v Barceloně
07.04.2023
 

Tech3 E-Racing dokončil poslední předsezónní test MotoE v Barceloně před úvodním závodem sezóny v Le Mans.


Tech3 E-Racing ve středu dokončil druhý a poslední třídenní test na okruhu Barcelona-Catalunya a Ital Alessandro Zaccone a Japonec Hikari Okubo jsou nyní plně připraveni na mistrovství světa FIM Enel MotoE 2023, které odstartuje 19., 20. a 21. května Velkou cenou Francie v Le Mans.

DEN 1
Na rozdíl od deštivých podmínek z prvního testu v Jerezu na začátku března, které jezdcům Tech3 E-Racing ztěžovaly dokončení testovacího programu, byly v pondělí pro úvodní den ideální povětrnostní podmínky. S nabitým testovacím programem, který byl na pořadu dne a jehož cílem bylo pokračovat v poznávání nové Ducati V21L, využili Zaccone i Okubo tolik potřebnou suchou trať. Na konci dne se Zaccone umístil na sedmém místě v kombinovaném pořadí (1'49,241) a jeho týmový kolega Hikari Okubo byl hned za ním na osmém místě s nejrychlejším kolem 1'49,779.

DEN 2
V úterý bylo opět slunečné počasí a podmínky na trati byly opět ideální pro pokračování testovacího programu kategorie elektromotocyklů, včetně simulace kvalifikace. V kvalifikační simulaci skončil Zaccone sedmý (1'48,481), zatímco Okubo po malé havárii nedokázal zajet žádný čas. Na závěr dne se Zaccone dostal do čela závěrečného volného tréninku, kde zajel nejrychlejší kolo v čase 1'48,194, a zařadil se tak mezi nejrychlejší jezdce druhého dne.

DEN 3
Poslední den testování absolvovala elektrická třída simulaci závodu v návaznosti na výsledky kvalifikace z minulého dne, na jejímž konci skončil Zaccone na P7 a Okubo na P10. Den pak pokračoval dalšími volnými tréninky, které barcelonský test uzavřely. Ital Zaccone dokončil den na osmém místě (1'48,151) a Okubo na dvanáctém (1'48,618). V součtu všech tří dnů skončil Zaccone devátý a jeho týmový kolega Okubo dvanáctý.

Jezdci týmu Tech3 E-Racing Hikari Okubo a Alessandro Zaccone uzavřeli předsezónní program na svých strojích Ducati s velmi pozitivními pocity a nyní se budou těšit na start v Le Mans při Grand Prix Francie.

Alessandro Zaccone - 9. místo (1'48.151)
„V posledních třech dnech jsme vyzkoušeli mnoho věcí a nyní potřebujeme dát všechny pozitivní informace dohromady. S odvedenou prací tady v Barceloně jsem spokojený. Byli jsme v přední skupině s nejrychlejšími jezdci, máme dobré tempo a na motorce se cítím pohodlně. Nyní jsme více než připraveni na start sezony v Le Mans“

Hiraki Okubo - 12. místo (1'48.618)
„Navzdory havárii to pro nás byl celkově pozitivní test. Podařilo se nám mnohem více pochopit nový motocykl Ducati a také jsem hodně zlepšil své pocity na motorce. Ještě je pár věcí, které musíme upravit, a já osobně musím zapracovat na přizpůsobení svého jezdeckého stylu. Myslím, že jsme připraveni na začátek sezony. Těším se, až příští měsíc vyrazíme do Le Mans.“
 


Další články sekce MotoE